Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestske lesy bratislava.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Mestské lesy v Bratislave
13. marca 2020 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Mestské lesy v Bratislave sa pripravujú na začiatok rekreačnej sezóny

Aktuálne prebieha oprava detských ihrísk a čistenie celého priestoru Mestských lesov v Bratislave.

Mestské lesy v Bratislave (MLB) sa intenzívne sa pripravujú na začiatok rekreačnej sezóny. Pracovníci MLB sa aktuálne venujú najviac navštevovaným rekreačným areálom Partizánska lúka, Horáreň Krasňany a Kamzík, a zároveň sa venujú oprave detských ihrísk a čisteniu celého priestoru lesov.

Informuje o tom Marek Páva, asistent riaditeľa pre manažment projektov. Mestské lesy v Bratislave dokončili budovanie novej bezpečnej cesty pre peších a cyklistov na Peknej ceste k Horárni Krasňany, cez areál bývalých muničných skladov, ktorú plánujú otvoriť v priebehu budúceho týždňa.

Mestske lesy bratislava 3.jpg
Toto detské ihrisko bolo pravidelne zatápané a zanášané blatom. Zrážkovú vodu preto presmerovali a odviedli do potoka.Foto: Mestské lesy v Bratislave

Prehodnotili a výrazne sme znížili počet povoleniek na vjazd motorových vozidiel do lesa (len na nutnú údržbu lesoparku). V týchto dňoch plánujeme harmonogram spoločných kontrol s mestskou a štátnou políciou, zameraných na dodržiavanie zákazu vjazdu automobilov. Práve na motorové vozidlá sme v minulosti dostávali najviac sťažností od ľudí,“ hovorí Páva.

Dobrovoľníci osadili zábrany pri rybníkoch, aby migrujúcim žabám obmedzili vstup na cestu, kde by ich mohli prejsť autá. Žaby budú ručne odchytávať a prenášať ich cez cestu.

Na sezónu sú pripravené aj včely Bratislavských mestských lesov. V lesoparku sa nachádzajú dve včelnice, MLB plánujú tento rok otvoriť aj tretiu. Účelom je predovšetkým ekovýchova či kurzy včelárstva.

Mestske lesy bratislava 2.jpg
Živý plot z vŕbových prútov okolo grilovacieho dvoj-altánku.Foto: Mestské lesy v Bratislave

Bratislavské mestské lesy vytvárajú harmonogram a plánujú nové kurzy v rámci ekovýchovy pre deti na tento rok. „Situáciu aktuálne komplikuje koronavírus a všetky kurzy sú na najbližší čas zrušené,“ dodal na záver Marek Páva.

Mestské lesy v Bratislave hospodária na ploche približne 3-tisíc hektárov. Ich hlavnou úlohou je poskytovať kvalitné prostredie na rekreáciu obyvateľov v súlade s princípmi ochrany prírody.

Mestske lesy bratislava.jpg
Foto: Mestské lesy v Bratislave

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X