Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jazero_zelezna_studnicka_maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
28. júla 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mestské lesy začali rekonštruovať vodné nádrže na Železnej studničke

Mestské lesy v hlavnom meste začali v rámci projektu Bratislava sa pripravuje na zmenu klímy s rekonštrukciou dvoch vodných nádrží na Železnej studničke.

Minulý týždeň začali vypúšťať vodu z vodnej nádrže číslo 4 pri Partizánskej lúke, na ktorej už dlhodobo nefungovali ovládacie prvky. V pondelok 25. júla sa s pomalým vypúšťaním začalo aj na vodnej nádrži číslo 3.

Mestské lesy museli pre vypúšťanie vody z vodných nádrží zabezpečiť opatrenia pre ochranu chránených živočíchov. Takéto práce musí však robiť len odborne spôsobilá spoločnosť. „Chránené živočíchy môžu zberať len odborne spôsobilé osoby, ktoré na to majú licenciu, to je zároveň aj podmienkou stavebného povolenia realizácie diela,“ uviedol zástupca riaditeľa Mestských lesov Rudolf Ivičič.

Počas čistenia a rekonštrukcie nádrže číslo 4 sa podarilo identifikovať okolo 4 300 lastúrnikov – korýtka riečneho a rybničného. Lastúrniky budú po realizácii prác vrátené do svojho pôvodného životného prostredia.

Súčasne pracovníci realizovali aj výlov rýb a ďalších vodných živočíchov v tejto vodnej nádrži. Presunuté boli do inej vodnej nádrže na Železnej studničke. Takto isto budú dočasne premiestnené aj živočíchy z nádrže číslo 3.

Na rekonštrukciu vodných nádrží na Železnej studničke sú vyčlenené prostriedky vo výške 238 440 eur. Termínom ukončenia celého projektu je 30. apríl 2017.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X