Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestské lesy v Bratislave
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
20. mája 2016 Zaujímavosti od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mestské lesy začali s chovom včiel a otvorili včelí náučný chodník

Mestské lesy v Bratislave rozširujú svoju činnosť o chov včiel a patria medzi prvé lesy na Slovensku, ktoré začali s ich chovom. Zámer rozšírenia činnosti vznikol v roku 2015, kedy bol zrekultivovaný areál bývalej lesnej škôlky a zakúpené prvé dve včelstvá.

S budovaním včelej farmy začali  bratislavské lesy postupne. Na začiatku to boli dve včelstvá, tento rok majú v pláne rozšírenie o 15 včelstiev, neskôr by sa mal počet zdvojnásobiť. Mestské lesy spolupracujú s bratislavskými včelármi a majú v pláne vytvoriť nielen produkčnú a vzdelávaciu včelnicu, ale aj včeliu záhradu. Taktiež by radi poskytli Bratislavčanom kvalitný med, prípadne kontakty na včelárov, ktorých majú najbližšie k svojmu bydlisku.

Neďaleko včelnice je vybudovaný nový náučný chodník Karpatská včela, ktorý Mestské lesy v Bratislave otvorili 22. apríla tohto roku pri príležitosti 10. Lesníckych dní, kde sa návštevníci lesoparku môžu dozvedieť o histórii včelárstva, ako aj o živote včiel a o prospešnosti včelích produktov pre zdravie. Život včiel je v mnohých ohľadoch mimoriadne zaujímavý. Odhaľovať tajomstvá diania v úli je nielen pútavé, ale aj spoločensky a výchovne veľmi prospešné.

Trasa náučného chodníka, ktorý dozaista poteší návštevníkov lesoparku, vedie po turistickej ceste Lamač Klanec – Kačín a končí pri včelnici MLB (bývalá lesná škôlka). Včelí chodník tvorí päť náučných panelov. Dĺžka náučného chodníka je dva kilometre a doba, za ktorú sa dá absolvovať, je približne 1 hodina. Náučný chodník je bezbariérový, vedie po asfaltovej ceste a pre turistov využívajúcich MHD je možné napojiť sa na chodník aj z konečnej autobusu č. 43 na Kačíne.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X