Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Maly slavin altan.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.archinfo.sk
7. apríla 2021 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Mestské lesy začínajú s výstavbou infocentra na Kamzíku a obnovou arboréta

Ďalším aktuálnym projektom je komplexná rekonštrukcia areálu Malý Slavín medzi Račou a Mariankou.

Mestské lesy v Bratislave (MLB) tento týždeň začínajú s výstavbou infocentra na Kamzíku a rekonštrukciou areálu Malý Slavín. V tlačovej správe o tom informoval hovorca MLB Marek Páva.

V stredu 7. apríla začíname s výstavbou infocentra v rekreačnom areáli Kamzík, ktoré bude slúžiť ako zázemie pre kurzy ekovýchovy. Súčasťou prác je aj obnova lesníckeho arboréta,“ uviedol Páva.

Nahradenie chaty

Stavba infocentra nahradí pôvodnú chatu v havarijnom stave, ktorá sa nachádza v uzavretom areáli spolu s arborétom. Spustenie prevádzky sa očakáva koncom roka 2022.

Projekt je realizovaný v rámci Programu spolupráce INTERREG V-A SK-AT spolu s mestom Viedeň a Inštitútom aplikovanej ekológie DAPHNE. Ide o dlhodobo rozpracovaný projekt od roku 2016.

Nové infocentrum

Nové infocentrum bude poskytovať moderné priestory pre deti z bratislavských škôl, ktoré tu absolvujú environmentálne kurzy pod vedením lektorov MLB.

Rovnako sa tu budú konať školenia a odborné stretnutia z oblasti lesníctva a ochrany prírody. Ponuka kurzov bude určená pre laickú aj odbornú verejnosť,“ skonštatoval hovorca.

Netypické stromy

Environmentálna výchova je už roky dôležitá súčasť činnosti MLB. Súčasťou projektu je revitalizácia momentálne neprístupného lesníckeho arboréta, kde rastú rôzne pre lesopark netypické stromy.

Po dokončení tu budú môcť návštevníci obdivovať napríklad jedľu, tis, cypruštek či dreviny klasické ako javor, jelša a breza. Dosadené budú aj nové stromy,“ doplnil Páva.

Nový altánok

V rovnakom čase začínajú Mestské lesy v Bratislave aj s realizáciou ďalšieho projektu, ktorým je komplexná rekonštrukcia areálu Malý Slavín medzi Račou a Mariankou.

Altánok v zlom technickom stave bude nahradený novým, svetlejším, ktorým sa zároveň zväčší súčasná kapacita priestoru,“ vysvetlil hovorca MLB.

Okrem obnovených ohnísk pribudnú aj nové futbalové bránky, oživia aj existujúci ping-pongový stôl a zrevitalizujú okolie studničky. Práce by mali byť hotové do 15. júna tohto roka.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X