Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zasadnutie mestského zastupiteľstva, mestské zastupiteľstvo
ilustračné: SITA
24. októbra 2018 Správy BratislavaKomunálna politika Bratislava od BratislavaDeň.skSITA Diskusia()

Mestské zastupiteľstvo sa opäť predčasne skončilo, od septembra sa tento scenár opakoval už tretíkrát

Poslanci už tradične neboli uznášaniaschopní, primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal tak rokovanie ukončil.

Bratislavské mestské zastupiteľstvo sa v utorok opäť skončilo predčasne. Pre nedostatok poslancov sa tak scenár už tretíkrát od septembra opakoval. Keď v utorok popoludní nebolo zastupiteľstvo uznášaniaschopné, primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal vyhlásil prestávku. Keď nebolo v sále dostatok poslancov ani po prestávke, primátor rokovanie ukončil a zo sály odišiel. Ako spomenul, mesto bude pri zvolávaní ďalšieho zastupiteľstva postupovať podľa zákona. Či to bude ešte pred novembrovými komunálnymi voľbami, zatiaľ nie je isté. Aj začiatkom októbra i koncom septembra sa rokovania mestského parlamentu skončili skôr, keď neboli poslanci uznášaniaschopní.

Poslanci v utorok stihli schváliť len program rokovania a niekoľko bodov o prenájme majetku mesta. Ďalej sa však nedostali a nič z ďalších predložených bodov neprerokovali. Zastupiteľstvo tak na zasadnutí sedelo od predpoludnia, z toho bola jedna hodinová prestávka. Necelé tri týždne pred komunálnymi voľbami nemá bratislavské mestské zastupiteľstvo ukončených osem rokovaní. Tohtoročné komunálne voľby sa uskutočnia v sobotu 10. novembra. Bratislavská mestská poslankyňa Lucia Štasselová pre agentúru SITA poznamenala, že podľa nej zastupiteľstvo do novembrových komunálnych volieb všetky svoje nedokončené rokovania nestihne uzavrieť. „Tiež sa domnievam, že nedokončené zastupiteľstvá sa nemusia dokončiť,“ upozornila.

Bratislavskí mestskí poslanci mali mať v utorok na stole materiál o rozšírení zliav v mestskej hromadnej doprave v hlavnom meste SR Bratislave. Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal chce dostať viac cestujúcich do mestskej hromadnej dopravy. Rozšíriť by preto chcel zľavy na cestovanie pre vybrané skupiny. Mali by to byť úľavy pre seniorov, rodiny s deťmi i pre vodičov osobných áut počas výstavby bratislavského obchvatu.

Zaoberať sa v utorok poslanci mali napríklad aj návrhom na zavedenie pravidiel parkovania v Bratislave. Naposledy sa mestské zastupiteľstvo parkovaním v meste malo zaoberať koncom júna, nakoniec sa však k nemu poslanci nedostali, pretože rokovanie nedokončili. Už niekoľkýkrát mali mať poslanci na stole návrh Dodatku Štatútu hlavného mesta SR Bratislavy, ktorý súvisí s parkovacou politikou. Viackrát sa poslanci s primátorom pri tomto bode pohádali alebo sa k jeho prerokovaniu vôbec nedostali. Túto tému z rokovania primátor už aj viackrát stiahol.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X