Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zasadnutie mestského zastupiteľstva, mestské zastupiteľstvo
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
9. novembra 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Mestské zastupiteľstvo sa pre hádky predčasne skončilo

Rokovanie zastupiteľstva hlavného mesta SR Bratislavy sa dnes pre hádky medzi niektorými poslancami a primátorom Ivom Nesrovnalom predčasne skončilo. Konflikt sa začal pri schvaľovaní bodov programu.

„Primátor sa desí prelomenia veta, ktoré by nastalo o pár minút. Prelomenie je v programe a poslanci boli rozhodnutí urobiť to. Po prestávke tak primátor zrušil rokovanie. Poslanci chcú zvolanie mimoriadneho zastupiteľstva,“ povedal novinárom po ukončení rokovania poslanec Ján Budaj. Prelomenie veta sa týkalo financovania mestských častí Bratislavy. „To je dôvod, prečo tu primátor zinscenoval divadelnú scénku,“ spomenul.

Hádka medzi Budajom a Nesrovnalom sa začala, pretože finančná komisia mestského zastupiteľstva na čele s Budajom žiadala, aby primátor písomne v rámci bodu o rozpočte vysvetlil, kde a ako využije výdavky v sume približne 1,3 milióna eur. Primátor však povedal, že to povie ústne, čo sa Budajovi nepáčilo a so svojím poslaneckým klubom opustil rokovaciu sálu. Neskôr sa však poslanci vrátili a v rokovaní pokračovali.

„Zastupiteľstvo sa skončilo tak rýchlo, pretože finančná sekcia nám v rámci zmeny rozpočtu nedodala to, čo sme aj v pondelok na finančnej komisii žiadali v písomnej forme. Úradníci si tu neplnia povinnosti,“ spomenula poslankyňa Jarmila Tvrdá s tým, že poslanci teraz zbierajú podpisy na mimoriadne zastupiteľstvo, ktoré by malo byť do pätnástich dní. „Bolo tu dnes veľa kontroverzných, vážnych bodov. Pán primátor videl, aká je na zastupiteľstve atmosféra, tak ho radšej zrušil,“ pridal sa poslanec Branislav Kaliský s tým, že sa to týka bodu o udelení štatútu významnej investície pre developerov i bodu o financovaní mestských častí Bratislavy.

Námestník primátora Milan Černý novinárom povedal, že táto situácia je obštrukcia poslaneckého klubu Jána Budaja.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X