Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zasadnutie mestského zastupiteľstva, zastupiteľstvo
ilustračné: SITA
21. septembra 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Mestské zastupiteľstvo sa vo štvrtok opäť skončilo predčasne

Pre nedostatok poslancov sa scenár po dvoch týždňoch opakoval. Keď vo štvrtok po prestávke neboli poslanci uznášaniaschopní, primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal rokovanie ukončil a zo sály odišiel. Pred dvoma týždňami sa tiež rokovanie mestského parlamentu skončilo skôr, keď neboli poslanci dvakrát po sebe uznášaniaschopní.

Poslanci vo štvrtok stihli schváliť len program rokovania a plnenie uznesení mestského parlamentu. Ďalej sa však nedostali a nič z ďalších predložených bodov neprerokovali. Zastupiteľstvo tak na mimoriadnom zasadnutí sedelo približne hodinu, z toho bola jedna prestávka, ktorá trvala pätnásť minút. Aj počas necelej hodiny však stihli poslanci primátorovi Ivovi Nesrovnalovi vyčítať, že na rokovaní nie je hlavný mestský kontrolór Peter Šinály. Primátor im na to odpovedal, že kontrolór ma riadne plánovanú dovolenku. Nesrovnal zas poslancom vyčítal, že žiadali mimoriadne zasadnutie, keď je o týždeň riadne zasadnutie a štvrtkových šesť bodov mohli prerokovať na ňom.

Zaoberať sa poslanci mali aj návrhom dodatku Štatútu hlavného mesta, ktorý sa týka rozdelenia financií medzi mesto a mestské časti. Tento návrh na stole poslancov už bol, prerokovať ho nestihli ani na rokovaní, ktoré bolo začiatkom septembra.

Najbližšie, riadne rokovanie bratislavského mestského zastupiteľstva bude budúci týždeň.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X