Mestské zastupiteľstvo v Bratislave v piatok predčasne ukončili, nebolo uznášaniaschopné

Zasadnutie mestského zastupiteľstva, mestské zastupiteľstvo
ilustračné: SITA

Keď neboli poslanci dvakrát po sebe uznášaniaschopní, primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal rokovanie ukončil.

BRATISLAVA 7. septembra – Bratislavské mestské zastupiteľstvo sa v piatok skončilo predčasne. Viackrát nebolo uznášaniaschopné, po niekoľkých prestávkach však hlasovanie pokračovalo. Keď napokon neboli poslanci dvakrát po sebe uznášaniaschopní, primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal rokovanie ukončil a zo sály odišiel.

Poslanci v piatok schválili všeobecne záväzné nariadenie (VZN) hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy o starostlivosti o verejnú zeleň. Týka sa to aj ochrany drevín, ktoré sú súčasťou verejnej zelene na území hlavného mesta SR Bratislavy. Cieľom VZN je vymedzenie podmienok pri správe a ochrane verejnej zelene. Zadefinovať má aj práva a povinnosti právnických a fyzických osôb pri ochrane drevín, ktoré sú súčasťou verejnej zelene.

Zaoberať sa v piatok poslanci mali napríklad aj návrhom na zmenu a doplnenie VZN hlavného mesta SR Bratislavy o poskytovaní dotácií a návratných finančných výpomocí z rozpočtu hlavného mesta. Zastupiteľstvo tiež nestihlo prerokovať návrh dodatku Štatútu hlavného mesta SR Bratislavy, ktorý sa týka prerozdelenia financií medzi mesto a mestské časti. O týchto témach bude mestský parlament rokovať na stretnutí, ktoré zvolá primátor. Dátum však zatiaľ nie je známy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk