Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zasadnutie mestského zastupiteľstva, mestské zastupiteľstvo
ilustračné: SITA
7. septembra 2018 Správy BratislavaKomunálna politika Bratislava od BratislavaDeň.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Mestské zastupiteľstvo v Bratislave v piatok predčasne ukončili, nebolo uznášaniaschopné

Keď neboli poslanci dvakrát po sebe uznášaniaschopní, primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal rokovanie ukončil.

BRATISLAVA 7. septembra – Bratislavské mestské zastupiteľstvo sa v piatok skončilo predčasne. Viackrát nebolo uznášaniaschopné, po niekoľkých prestávkach však hlasovanie pokračovalo. Keď napokon neboli poslanci dvakrát po sebe uznášaniaschopní, primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal rokovanie ukončil a zo sály odišiel.

Poslanci v piatok schválili všeobecne záväzné nariadenie (VZN) hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy o starostlivosti o verejnú zeleň. Týka sa to aj ochrany drevín, ktoré sú súčasťou verejnej zelene na území hlavného mesta SR Bratislavy. Cieľom VZN je vymedzenie podmienok pri správe a ochrane verejnej zelene. Zadefinovať má aj práva a povinnosti právnických a fyzických osôb pri ochrane drevín, ktoré sú súčasťou verejnej zelene.

Zaoberať sa v piatok poslanci mali napríklad aj návrhom na zmenu a doplnenie VZN hlavného mesta SR Bratislavy o poskytovaní dotácií a návratných finančných výpomocí z rozpočtu hlavného mesta. Zastupiteľstvo tiež nestihlo prerokovať návrh dodatku Štatútu hlavného mesta SR Bratislavy, ktorý sa týka prerozdelenia financií medzi mesto a mestské časti. O týchto témach bude mestský parlament rokovať na stretnutí, ktoré zvolá primátor. Dátum však zatiaľ nie je známy.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X