Mestskí policajti dohliadnu v prvý školský deň na bezpečnosť detí

Prvý školský deň, deti, otvorenie školského roka
ilustračné: SITA

Bratislavskí mestskí policajti budú v pondelok v prvý školský deň pomáhať a dohliadať na bezpečnosť na priechodoch pre chodcov pri vybraných základných školách. Informovala o tom hovorkyňa mestskej polície Tatiana Kurucová.

Bratislavskí mestskí policajti v tejto súvislosti apelujú na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali bezpečne, predvídavo a ohľaduplne. Rodičom školákov odporúčajú, aby vopred mysleli a dbali na viditeľnosť svojich detí, čiže, aby dieťa ako účastník cestnej premávky malo na sebe nejaký reflexný prvok.

Pred prvým školským zvonením budú mestskí policajti upozorňovať školákov na dôležitosť dodržiavania pravidiel cestnej premávky pred týmito školskými zariadeniami: Bratislava I: ZŠ Mudroňova, ZŠ s MŠ M. Hodžu – Škarniclova ul., ZŠ M. R. Štefánika – Grösslingova ul., Bratislava II: ZŠ Mierová, ZŠ Kulíškova, Bratislava III: ZŠ Za kasárňou, ZŠ Riazanská, ZŠ Hálkova, ZŠ Tbiliská, ZŠ Osloboditeľská (štátna) a ZŠ Osloboditeľská (cirkevná), Bratislava IV: ZŠ Nejedlého, ZŠ Hargašova, ZŠ Malokarpatské námestie – Podháj a Bratislava V: ZŠ Gessayova, Don Bosco – Mammateyova ul. a ZŠ Jarovce.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk