Mestskí policajti dozerajú aj na Mestské lesy Bratislava: Neuveríte, aké veci tam musia riešiť po návštevníkoch

Kolaz bratislava mestska policia mestske lesy.jpg
Foto: Mestská polícia Bratislava

Aj počas letných prázdnin zabezpečujú mestskí policajti  v Bratislave poriadok a bezpečnosť. V Mestských lesoch Bratislava sa sústreďujú na vodičov, nezodpovedné správanie návštevníkov a ďalšie časté priestupky, ktoré ohrozujú ľudí i prírodu a jej obyvateľov.

Počas prázdnin sa Mestská polícia v Bratislave stará o to, aby mestské lesy zostali bezpečným a príjemným miestom pre cyklistiku, turistiku a oddych v prírode. V letných mesiacoch je i koncentrácia návštevníkov Mestských lesov v Bratislave vyššia, preto aj práca mestských policajtov je tu intenzívnejšia. Environmentálne hliadky mestskej polície pravidelne kontrolujú rekreačné oblasti Bratislavy a dohliadajú na poriadok a bezpečnosť.

Jednou z hlavných úloh hliadok je dohľad nad vodičmi, ktorí napriek zákazu vchádzajú do lesa autami, čím ohrozujú návštevníkov a znepríjemňujú im pobyt v prírode. Častým problémom je aj nesprávne parkovanie na miestach určených pre ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím.

Okrem toho hliadky riešia dokonca aj zle uhasené ohniská a neporiadok v ich okolí. Hoci sa môže zdať, že ide o malé prehrešky, ich dôsledky môžu byť vážne a ohrozujúce pre lesný ekosystém.

Jedným z najčastejších priestupkov je voľné venčenie psov v lesoch. Psy, aj keď vycvičené a poslušné, môžu naháňať a usmrcovať lesnú zver, čo spôsobuje problémy nielen pre zvieratá, ale aj pre ostatných návštevníkov, ktorí môžu mať zo psov strach.

Cyklisti a cyklistky sú vyzývaní k tolerancii voči chodcom a k obchádzaniu s dostatočným odstupom. V oblastiach s vyšším pohybom ľudí by mali výrazne spomaliť. Chodci a chodkyne by zas mali vždy ponechať aspoň polovicu cesty prejazdnú pre cyklistov, aby sa predišlo zrážkam a úrazom.

Rýchlosť je jedným z hlavných dôvodov úrazov cyklistov v mestských lesoch. Mestská polícia neraz musela zasahovať pri zraneniach spôsobených neprimeranou rýchlosťou. Preto všetkých cyklistov vyzývame, aby spomalili a mali na pamäti, že za každou zákrutou môže byť človek alebo lesná zver.

Bezpečnosť a poriadok v mestských lesoch je prioritou mestskej polície. Všetci návštevníci sú vyzývaní k ohľaduplnosti a dodržiavaniu pravidiel, aby si mohli užívať krásu prírody bez zbytočných rizík a konfliktov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk