Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pes_pixabay.com_.jpg
ilustračné: pixabay.com
3. júna 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Mestskí policajti kontrolovali psičkárov, riešiť museli aj útok psa

Mestskí policajti pri mimoriadnej kontrole psičkárov zistili 24 porušení, majitelia nemali zapísaných psov v evidencii, domácim miláčikom chýbali známky či neboli za nich zaplatené poplatky.

Psy nezapísané v evidencii, chýbajúce známky či nezaplatené poplatky za domáceho miláčika, ale aj útok psa na človeka – to všetko riešili príslušníci Mestskej polície v Bratislave počas mimoriadnej kontroly psičkárov.

Mestskí policajti v uplynulých dňoch skontrolovali 181 psov a zistili 24 priestupkov. Policajti kontrolovali predovšetkým to, či majitelia psov dodržiavajú všetky povinnosti, ktoré im vyplývajú zo zákona i všeobecne záväzných nariadení platných na území Bratislavy. Informovala o tom hovorkyňa Mestskej polície hlavného mesta SR Bratislavy Ľubomíra Miklovičová.

Mestskí policajti počas mimoriadnej akcie kontrolovali najmä detské ihriská, areály školských a predškolských zariadení či oddychové miesta, ktoré navštevujú rodiny s deťmi. „Akcia trvala niekoľko dní a zapojili sa do nej všetky okrskové stanice mestskej polície. Skontrolovali sme situáciu na všetkých miestach, na ktoré nás upozornili občania a zástupcovia samosprávy,“ priblížila v tlačovej správe Miklovičová.

Mestská polícia sa zamerala hlavne na to, či psičkári rešpektujú zákaz vstupu so psom, či majú psov na vôdzke a zaujímali sa aj o to, či sú ich psí domáci miláčikovia zapísaní v evidencii obce. „Najčastejším priestupkom bolo, že pes nebol zapísaný v evidencii, prípadne nemal známku alebo neboli zaňho zaplatené poplatky,“ vysvetľuje Miklovičová.

V desiatich prípadoch majitelia porušili zákaz voľného pohybu psov, v dvoch prípadoch psičkári po svojich zvieracích miláčikoch neodpratali exkrementy a ďalší dvaja porušili zákaz vstupu so psom. „O tom, že takéto mimoriadne akcie majú zmysel, svedčí aj fakt, že práve v čase konania akcie sme zaznamenali útok psa na človeka. Prípad sa momentálne prešetruje,“ dodala k mimoriadnej policajnej akcii Miklovičová. Mestská polícia bude psičkárov aj naďalej kontrolovať a aj v budúcnosti plánujú vykonať podobné policajné akcie. O výsledkoch kontroly bude mestská polícia informovať aj zástupcov samosprávy, doplnila Miklovičová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X