Mestskí policajti kontrolovali psičkárov, takéto sú výsledky

Pes
Foto: ilustračné, pixabay.com

Mestskí policajti sa zamerali na kontrolu dodržiavania povinností zo strany majiteľov psov, teda či rešpektujú zákaz vstupu so psom, či je pes vedený na vôdzke, či je v evidencii psov, ktorú vedie príslušná mestská časť atď.

Prekontrolované boli najmä miesta, na ktoré upozorňujú občania mestskú políciu z dôvodov porušovania povinností, ktoré majú majitelia psov pri venčení psíkov na verejných priestranstvách. Zvýšený dohľad bol vykonaný v ranných a večerných hodinách.

Počas akcie bolo skontrolovaných 135 majiteľov psov. Zistených bolo osem priestupkov, pričom najčastejších priestupkom bol voľný pohyb psa na verejných priestranstvách, ale aj neodstraňovanie psích exkremetov majiteľmi psov. Zistené priestupky boli následne s priestupcami riešené v zmysle zákona.

„Naši príslušníci budú, tak ako doteraz, aj naďalej v rámci bežného výkonu služby kontrolovať dodržiavanie povinností zo strany majiteľov psov. Chceme totiž, aby všetci majitelia psov dodržiavali svoje povinnosti ktoré im ukladá zákon, prípadne príslušné všeobecne záväzné nariadenia v tejto oblasti,“ povedal vrchný komisár Ing. Ivan Lechner, náčelník bratislavskej mestskej polície.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk