Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pes
Foto: ilustračné, pixabay.com
26. apríla 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mestskí policajti kontrolovali psičkárov, takéto sú výsledky

Mestskí policajti sa zamerali na kontrolu dodržiavania povinností zo strany majiteľov psov, teda či rešpektujú zákaz vstupu so psom, či je pes vedený na vôdzke, či je v evidencii psov, ktorú vedie príslušná mestská časť atď.

Prekontrolované boli najmä miesta, na ktoré upozorňujú občania mestskú políciu z dôvodov porušovania povinností, ktoré majú majitelia psov pri venčení psíkov na verejných priestranstvách. Zvýšený dohľad bol vykonaný v ranných a večerných hodinách.

Počas akcie bolo skontrolovaných 135 majiteľov psov. Zistených bolo osem priestupkov, pričom najčastejších priestupkom bol voľný pohyb psa na verejných priestranstvách, ale aj neodstraňovanie psích exkremetov majiteľmi psov. Zistené priestupky boli následne s priestupcami riešené v zmysle zákona.

„Naši príslušníci budú, tak ako doteraz, aj naďalej v rámci bežného výkonu služby kontrolovať dodržiavanie povinností zo strany majiteľov psov. Chceme totiž, aby všetci majitelia psov dodržiavali svoje povinnosti ktoré im ukladá zákon, prípadne príslušné všeobecne záväzné nariadenia v tejto oblasti,“ povedal vrchný komisár Ing. Ivan Lechner, náčelník bratislavskej mestskej polície.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X