Mestskí policajti majú nový výcvikový priestor. Čo všetko tam majú a na čo slúži? Pozrite sa na to s nami

Kolaz metska policia bratislava.jpg

Nový výcvikový polygón v Bratislave pomôže mestským policajtom v tréningoch, či dokonca výcviku psov. Zistite viac o tomto unikátnom projekte, ktorý prilákal aj kolegov z celého Slovenska.

V Bratislave vznikol nový výcvikový polygón, v ktorom trénujú, cvičia a dokonca sa tu môžu venovať aj výcviku psov. Nachádza sa v priestoroch bývalého Kramerovho lomu v Novom Meste a mestskí policajti tam teraz môžu trénovať taktické zásahy s realistickými zbraňami a psami. Tento priestor, ktorý kedysi slúžil hipologickej jednotke mestskej polície, sa postupne rozvíja ako moderné a multifunkčné výcvikové centrum.

Súčasný stav je len začiatkom, no ambície projektu sú veľké. Cieľom je vytvoriť špičkový tréningový priestor nielen pre policajtov z Bratislavy, ale aj pre ich kolegov z menších miest a obcí.

Mestska policia vycvikove stredisko 2.jpg

Momentálne sa v Kramerovom lome nachádzajú mestskí kynológovia so zázemím pre tréning psov a taktický polygón, tzv. killinghouse. Tento priestor je určený na nácvik vstupov do budov, ako sú byty a obchody, prehľadávanie priestorov a postupy voči osobám, ktoré neuposlúchnu výzvu na opustenie priestorov.

Policajti tu trénujú so zbraňami, ktoré strieľajú farbu, a modulárne vnútorné priestory sa prispôsobujú potrebám výcviku.

V uplynulom týždni sa v tomto novom výcvikovom centre uskutočnil prvý celoslovenský spoločný tréning zásahových a kynologických jednotiek mestských polícií zo Slovenska. Tréning trval dva dni a zúčastnili sa ho policajtky a policajti z Trnavy, Košíc, Žiliny, Popradu, Serede, Ružomberku a Dunajskej Stredy. Počas tohto intenzívneho tréningu sa zamerali na taktické cvičenia v killinghouse, výcvik so psami a zdravotnú prípravu.

Mestska policia vycvikove stredisko 3.jpg
Mestska policia vycvikove stredisko 4.jpg
Mestska policia vycvikove stredisko 5.jpg
Mestska policia vycvikove stredisko 6.jpg
Mestska policia vycvikove stredisko 7.jpg
Mestska policia vycvikove stredisko 8.jpg
Mestska policia vycvikove stredisko 1.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk