Mestskí policajti reagovali okamžite: Zachránili život 19-ročnému mužovi, ten odpadol a udrel si hlavu

Mestska policia bratislava.jpg
Foto: ilustračné, Mestská polícia Bratislava

Vďaka rýchlemu zásahu Mestskej polície Bratislava sa podarilo mladíkovi zachrániť život. Hliadka mala v aute k dispozícii aj automatický externý defibrilátor.

Na operačné stredisko Mestskej polície Bratislava volal operátor linky 155, aby požiadal staromestskú hliadku o urýchlenú pomoc pri záchrane muža v bezvedomí. Podľa oznámenia mal 19-ročný mladík pri ceste na toaletu odpadol a udrel si hlavu.

Na šťastie bola hliadka mestskej polície v čase oznamu neďaleko. Hliadka tiež mala v aute k dispozícii aj automatický externý defibrilátor (AED), ktorý pomohol pri zásahu.

Po príchode do zadaného podniku na Palisádach hliadka mestskej polície zistila, že mužovi zlyhávajú základné životné funkcie. Ihneď reagovali a aj za pomoci automatického externého defibrilátora pristúpili k resuscitácii.

O život muža bojovali až do príchodu posádky rýchlej zdravotnej pomoci, ktorá následne hliadku vystriedala. Ako uviedla Mestská polícia Bratislava, mladíka sa záchranárom napokon podarilo oživiť.

Práve použitie AED zvyšuje šancu na prežitie až na 93% v prípade, ak sú použité včas. Použitie tohto defibrilátora pritom nie je zložité, práve naopak, obslúžiť ho dokáže aj úplný laik. Prístup k nim máte aj na viacerých miestach v Bratislave. Ich presnú polohu si môžete pozrieť na tejto mape alebo vám ju povedia operátori na linke 112 a 155.

Mestská polícia pripomína, že ak ste svedkom situácie, keď je niekto v ohrození života, privolajte záchranárov a nebojte sa poskytnúť prvú pomoc – aj podľa inštrukcií operátora. Ak bude hliadka mestskej polície nablízku, príde vám ihneď na pomoc.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk