Mestskí policajti tiež hodnotia silvestrovskú noc ako pokojnú

Mestska policia bratislava ilustracna.jpg

Rozlúčka so starým rokom a vítanie nového v centre hlavného mesta Bratislavy bola bez rušivých momentov.

Ako informoval hovorca Mestskej polície hlavného mesta SR Bratislavy Peter Pleva, mestskí policajti síce riešili niekoľko prípadov obťažovania ľudí zo strany neprispôsobivých občanov, tieto ale dobrú náladu oslavujúcim ľuďom nepokazili.

Zákaz používania zábavnej pyrotechniky na území hlavného mesta však počas uplynulej noci mnohí ignorovali. „Mestskí policajti preverovali 122 oznámení, najviac hlásení o jej používaní prijali operační pracovníci mestskej polície z okresu Bratislava 2. Pokuta za používanie zábavnej pyrotechniky je 33 eur a policajné hliadky ju za nedodržanie všeobecne záväzného nariadenia v hlavnom meste neváhajú uložiť,“ podotkol Pleva.

Podľa hovorcu bratislavských mestských policajtov sa ani tohtoročná zábava pod holým nebom nezaobišla bez rôznych poranení. Po telefonáte z mestskej polície zasahovali pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci na Hviezdoslavovom námestí, kde ich pomoc potreboval 30-ročný cudzinec s poraneniami hlavy.

V dobrom budú na silvestrovskú noc spomínať aj dvaja Bratislavčania. „Tí sa už možno aj rozlúčili so svojimi mobilnými telefónmi, ktoré v centre mesta stratili. Dlho bez spojenia so svetom ale nezostali. Prístroje našli mestskí policajti, ktorí ich vzápätí pôvodným majiteľom aj odovzdali,“ dodal hovorca.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk