Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pohľad na novú Autobusovú stanicu Mlynské Nivy z najvyššej obytnej budovy na Slovensku s názvom Klingerka v Bratislave. Bratislava, 20. november 2020.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/Branislav Bibel

Mestskí poslanci neschválili prevod pozemkov na Mlynských nivách developerovi

Primátor Matúš Vallo si myslí, že neschválenie uznesenia oneskorí termín otvorenia autobusovej stanice Nivy.

Bratislavskí poslanci na zastupiteľstve neschválili uznesenie o prevode pozemkov na Mlynských nivách v prospech developera. „Práve sme zdržali dokončenie bulváru Mlynské nivy,“ vyhlásil primátor hlavného mesta Matúš Vallo po neúspešnom hlasovaní.

Predmetom navrhovaného uznesenia bol prevod vlastníckeho práva k rozostavaným stavebným objektom – podzemná kruhová križovatka, Mlynské nivy – podzemný vjazd III, a tiež Šagátová vjazd/výjazd do/z areálu autobusovej stanice I, do vlastníctva spoločnosti Stanica Nivy za sumu 7,21 milióna eur a 18 700 eur vrátane DPH a zriadenie vecného bremena k týmto objektom v prospech developera za sumu 49 810 eur a 4 599 eur.

Prevod vlastníctva

Vzhľadom na skutočnosť, že tieto stavebné objekty boli budované v prospech hlavného mesta žiadateľom, navrhujeme prevod vlastníctva za kúpnu cenu rovnajúcu sa výške skutočne investovaných finančných prostriedkov vynaložených spoločnosťou Stanica Nivy na prípravu a realizáciu rozostavanej stavby, ktorá bola stanovená znaleckým posudkom,“ odôvodňuje mesto výšku kúpnej ceny.

O prevode pozemkov na Mlynských nivách poslanci rokovali ako o prípade osobitného zreteľa.

Údržba a revízie

Prípad hodný osobitného zreteľa spočíva v tom, že značná časť technológií a zariadení nevyhnutne potrebných k obsluhe a zabezpečeniu bezpečnej funkčnosti stavby budú vo vlastníctve spoločnosti Stanica Nivy, resp. subjektov patriacich do skupiny HB Reavis, dodávka energií potrebných k prevádzke stavby a jej technológií je zabezpečovaná z okolitých stavebných objektov v dotknutej zóne, ktorých vlastníkom nie je Hlavné mesto SR Bratislava a realizácia stavby je nerozlučne spätá s vysokými investičnými nákladmi, ktoré znáša žiadateľ, teda Stanica Nivy,“ uvádza sa v návrhu uznesenia, podľa ktorého sa údržba, opravy a revízie stavby predbežne odhadujú na sumu približne 80-tisíc eur ročne.

Nie je účelné ani hospodárne, aby predmetné stavebné objekty vlastnilo a prevádzkovalo hlavné mesto,“ uvádza sa v návrhu uznesenia.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X