Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislava Dunaj riverside with castle in the background.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto : Gettyimages
7. novembra 2018 Správy BratislavaKomunálna politika Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Mestskí poslanci posledné zastupiteľstvo pred voľbami nedokončili

Posledné rokovanie bratislavského mestského zastupiteľstva pred sobotnými komunálnymi voľbami poslanci nedokončili. Pre nedostatok poslancov sa tak scenár už štvrtýkrát od septembra opakoval.

Keď v stredu napoludnie nebolo zastupiteľstvo uznášaniaschopné, prítomní poslanci zo sály odišli. Väčšina bodov, ktorých mali predložených vyše sto, ostala neprerokovaných. Začiatkom októbra i koncom septembra sa rokovania mestského parlamentu skončili skôr, keďže poslanci neboli uznášaniaschopní.

V stredu stihli schváliť len program rokovania a niekoľko bodov o prenájme majetku mesta. Ďalej sa však nedostali a nič z ďalších predložených bodov neprerokovali. Rokovania zastupiteľstva dnes prerušilo niekoľko prestávok. Tri dni pred komunálnymi voľbami nemá bratislavské mestské zastupiteľstvo ukončených osem rokovaní. Tohtoročné komunálne voľby sa uskutočnia v sobotu 10. novembra.

Zaoberať sa dnes poslanci mali napríklad aj návrhom na zavedenie pravidiel parkovania v Bratislave. Naposledy sa mestské zastupiteľstvo parkovaním v meste malo zaoberať koncom júna, nakoniec sa však k nemu poslanci nedostali, pretože rokovanie nedokončili. Už niekoľkýkrát mali mať poslanci na stole návrh Dodatku Štatútu hlavného mesta SR Bratislavy, ktorý súvisí s parkovacou politikou. Viackrát sa poslanci s primátorom pri tomto bode pohádali alebo sa k jeho prerokovaniu vôbec nedostali. Túto tému z rokovania primátor už aj viackrát stiahol.

Zastupiteľstvá počas tohto volebného obdobia bývali búrlivé. V rokovacej sále počas mestských zastupiteľstiev vládla anarchia, ktorá trvala aj niekoľko hodín. To, čo sa deje v bratislavskom mestskom zastupiteľstve, nemá so zdravým rozumom nič spoločné, tvrdil primátor hlavného mesta. Reagoval tak na otázku, aký je jeho názor na zasadnutia zastupiteľstva, ktoré strácajú kultúru, sú plné zmätkov, nepochopenia a často aj bez disciplíny.

Niektorí poslanci sú schopní hodiny hovoriť o tom, či Slovensko má, alebo nemá vyhrať majstrovstvá sveta v hokeji. Je to nezodpovedné a arogantné,“ vyjadril sa pred časom primátor. Rokovania mestského zastupiteľstva nemali podľa poslanca Branislava Kaliského žiadnu kultúru od začiatku tohto volebného obdobia. „Politické, emotívne a často urážlivé vystúpenia poslancov na zastupiteľstvo síce nepatria, sú však spôsobené tým, aká je príprava materiálov. Je logické, že odpoveďou na neúctivé správanie sa primátora voči poslancom spôsobuje neúctivé správanie sa druhej strany k nemu,“ pokračoval Kaliský.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X