Mestský bazár opäť otvára svoje brány, konať sa bude tretí raz

Mestsky bazar bratislava.jpg
Foto: archívne, Mesto Bratislava, www.facebook.com

Mestský bazár sa bude konať v súlade s aktuálne platnými protiepidemickými opatreniami.

Tretie kolo bratislavského Mestského bazára sa bude konať už tento víkend.

Na záujemcov čaká viac ako 13 ton vyzbieraných vecí za symbolické ceny, ktoré obyvatelia Bratislavy priniesli počas septembrového zberu. Ide o funkčné predmety, ktoré sa ešte môžu niekomu zísť – nábytok, kuchynské a domáce potreby, športové náradie, knihy, CD, DVD, dekorácie či detský sortiment,“ uviedla hovorkyňa spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) Linda Golejová.

Mestský bazár sa bude konať v súlade s aktuálne platnými protiepidemickými opatreniami.

Zber v mestských častiach

Tretie kolo podujatia sa uskutoční počas soboty a nedele 9. a 10. októbra od 10.00 do 18.00 v areáli Komunálneho podniku Bratislavy na Bazovej 8.

Po úspešnom júnovom mestskom bazáre obyvatelia navrhli, aby sa zber vecí konal bližšie k ich bydlisku. V spolupráci so všetkými starostami bratislavských mestských častí sme počas septembra zorganizovali zber okrem centrály OLO aj na určenom mieste v jednotlivých mestských častiach,“ poznamenala riaditeľka neziskovej organizácie KOLO Anna Vargová.

Mestským bazárom podporujeme udržateľnosť a cirkulárnu ekonomiku v Bratislave, predchádzame vzniku odpadu, čím zároveň šetríme prírodu a jej zdroje,“ doplnila viceprimátorka Tatiana Kratochvílová.

Vytvorenie stabilného reuse centra

Vyzbierané peniaze sú vedené na transparentnom účte a budú použité na vytvorenie stabilného bratislavského reuse centra.

Na jeho budovaní už hlavné mesto pracuje v spolupráci s mestskými organizáciami OLO, Metropolitný inštitút Bratislavy, Bratislavské kultúrne a informačné stredisko a ďalšími subjektmi.

Pôjde o jedno z prvých takýchto centier na Slovensku a jeho pilotným projektom sú práve podujatia Mestský bazár, v ktorých plánujeme pokračovať naďalej,“ uzavrela Golejová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk