Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Uzemny_plan_bratislava.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
bratislava.sk
31. októbra 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Mestský poslanec Martin Borguľa podal uznesenie proti územnému plánu mesta

Poslanec Mestského zastupiteľstva hlavného mesta Bratislavy Martin Borguľa predložil na sobotňajšom rokovaní zastupiteľstva uznesenie, v ktorom ho žiada, aby ukončil proces aktualizácie územného plánu Zmeny a doplnky 04 a zastavili práce súvisiace s obstaraním a spracovaním tejto aktualizácie.

Informovala o tom PR manažérka Lenka Bartová s tým, že Borguľovi sa nepáči na dokumente Zmeny a doplnky 04, ktorý zastupiteľstvo schválilo ešte v roku 2014, to, že o jeho bodoch sa nedá rokovať jednotlivo, ale len v celku. Zastupiteľstvu vyčíta aj to, že materiál sa dá buď schváliť, alebo zamietnuť.

„Tento postup nepokladám za správny, pretože neumožňuje posudzovať jednotlivé návrhy samostatne a rozlíšiť, čo je v navrhovaných zmenách správne a opodstatnené, a čo nie,“ uviedol Borguľa. Mestské zastupiteľstvo jeho uznesenie prijalo.

Borguľa požiadal primátora Bratislavy Iva Nesrovnala, aby predložil zastupiteľstvu informáciu o ukončení procesu obstarania a spracovania aktualizácie Zmeny a doplnky 04. „Zároveň som ho vyzval, aby pripravil časový harmonogram, na základe ktorého by sme mohli čo najskôr začať hovoriť o novej aktualizácii územného plánu – Zmeny a doplnky 06, v ktorej bude možné posudzovať jednotlivé zmeny a doplnky osobitne, a nie ako celok,“ dodal na záver Borguľa.

Územný plán hlavného mesta ako základný programový dokument územného plánovania na území Bratislavy prijalo Mestské zastupiteľstvo ešte v septembri 2007. Odvtedy prijali jeho štyri aktualizácie, ktoré riešili problémy súvisiace s dopravným vybavením, verejnoprospešnými stavbami, legislatívne zmeny v oblasti ochrany pamiatok či pri tvorbe krajiny. Dokument Zmeny a doplnky 04 schválilo zastupiteľstvo v roku 2014. „Primátor Ftáčnik vtedy sľúbil, že mestské zastupiteľstvo bude mať možnosť rokovať o navrhnutých zmenách v územnom pláne jednotlivo, nie ‚en bloc‘ o celom dokumente ako balíku zmien,“ uvádza sa v tlačovej správe.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X