Mestských policajtov počas sviatkov nájdete najmä na cintorínoch, budú dohliadať na bezpečnosť

+
Foto: Mestská polícia Bratislava

V dušičkovom období hrozí aj zvýšené riziko vzniku požiarov.

Mestská polícia (MsP) v Bratislave sa počas nadchádzajúcich sviatkov bude sústreďovať najmä na cintorínoch a v ich okolí. Ako informuje vedúci oddelenia komunikácie MsP Bratislava Peter Borko, policajti budú prítomní predovšetkým na najexponovanejších miestach, ako sú napríklad Martinský cintorín, Vrakunský cintorín, Cintorín Slávičie údolie, či krematórium.

MsP upozorňuje tiež na zvýšené riziká spojené s drobnou kriminalitou na cintorínoch a v ich okolí. „Zvýšený dohľad vykonávame už v týchto dňoch,“ poznamenal.

Na bezpečnosť a verejný poriadok v blízkosti bratislavských pietnych miest bude MsP priebežne dohliadať aj v nočných hodinách. „Vyzývame ľudí, aby boli obozretní a nedávali príležitosť zlodejom k páchaniu protiprávnej činnosti,“ upozorňuje Borko.

V dušičkovom období hrozí aj zvýšené riziko vzniku požiarov. „Vhodné je vence upevniť na svojom mieste, aby ich neodfúklo a sviečky ukladať v dostatočnej vzdialenosti od horľavých materiálov, ideálne do kahancov,“ doplnil.

Mestská polícia tiež vyzýva návštevníkov cintorínov, aby k presunu využívali prioritne posilnené linky verejnej dopravy. Vodičom, ktorí sa budú prepravovať individuálnou dopravou odporúčajú riadiť sa pokynmi polície a MsP.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk