Mestských policajtov stretnete v meste nielen v autách, ale aj na pešo či na bicykli

Mestska policia hliadka.jpg

S rastúcim počtom mestských policajtov môžu do ulíc vysielať viac peších hliadok.

Mestská polícia (MsP) v Bratislave využíva v uliciach pešie hliadky aj cyklohliadky. Ako uvádza na sociálnej sieti, mali by mať bližšie k ľuďom, všimnú si veci, ktoré hliadka z auta nevidí a pomáhajú budovať väčší pocit bezpečia.

Pešie hliadky sú k dispozícii nielen turistom, ale aj domácim. Snažíme sa ich mať v uliciach tak často, ako je to možné,“ konštatuje MsP.

Motohliadky prioritou

Cieľom podľa polície je, aby boli tieto hliadky v každej mestskej časti čo najčastejšie.

No nie vždy to tak môže byť. V prvom rade musíme zabezpečiť, aby mohla MsP zasahovať v naliehavých situáciách, keď nie je čas na presúvanie sa po vlastných. Aj preto sú našou prioritou motohliadky,“ dodáva MsP s tým, že s rastúcim počtom mestských policajtov môžu do ulíc vysielať viac peších hliadok.

Cyklohliadky mestskej polície

Mestská polícia využíva pri svojej práci aj cyklohliadky. „Tie sa dokážu nepozorovane dostať aj do ťažšie prístupných miest a lepšie riešiť priestupky na úseku životného prostredia,“ vysvetľuje MsP, ktorá má vďaka nim väčší dosah napríklad na vnútrobloky alebo detské ihriská.

Tiež dokážeme efektívnejšie kontrolovať bezpečie na cyklotrasách a aj chrániť chodcov pred nezodpovednými cyklistami na chodníkoch a naopak,“ uzatvára MsP.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk