Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BRATISLAVA: Deň otvorených dverí, Bratislava pre všetkých, Primaciálny palác
ilustračné: SITA
4. decembra 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Mestských poslancov čaká dvojdňové rokovanie, preberať budú aj financovanie

Bratislavských mestských poslancov čaká koncom týždňa dvojdňové rokovanie mestského zastupiteľstva. Riadne zastupiteľstvo bude vo štvrtok 7. decembra, pokračujúce rokovanie dvoch novembrových zasadnutí bude v piatok 8. decembra. Vyplýva to z oznámenia na oficiálnej webovej stránke hlavného mesta.

Vo štvrtok primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal predloží poslancom návrh rozpočtu na ďalší rok. Hlavné mesto chce v budúcom roku hospodáriť so sumou viac ako 368 miliónov eur. Nesrovnal predkladá návrh rozpočtu v súlade so zákonom o rozpočtových pravidlách zostavený ako vyrovnaný vo výške 368 271 499 eur. Z výdavkov plánuje mesto investovať najviac peňazí na verejnú infraštruktúru, mobilitu, verejnú dopravu, vzdelávanie a voľný čas.

Bratislava v roku 2018 plánuje celkové príjmy 368,2 milióna eur, čo predstavuje medziročné zvýšenie o 7,3 percenta. Bratislavský magistrát v dôvodovej správe návrhu rozpočtu uvádza, že medziročný nárast príjmov je výsledkom hospodárenia v tomto roku, zapojenia prebytku hospodárenia z roku 2016 do rozpočtu 2018, ale aj medziročnými zvýšenými príjmami z dane z príjmov fyzických osôb, z dane za ubytovanie, dane z nehnuteľností a z dane za užívanie verejného priestranstva. Príjmy hlavného mesta tvoria daňové príjmy, nedaňové príjmy, granty, transfery a finančné operácie.

Poslanci budú vo štvrtok hovoriť aj o percentuálnych podieloch mestských častí a návrhu na určenie príspevku malým mestským častiam podľa Štatútu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy. Magistrát v dôvodovej správe uvádza, že materiál prekladajú pre návrh zmeny štatútu v súvislosti s financovaním mestských častí, kde navrhujú výšku solidarity 1 950 000 eur vyplácať zo strany hlavného mesta. Štyri veľké bratislavské mestské časti (Petržalka, Ružinov, Staré Mesto a Nové Mesto) by po novom nemuseli siedmim najmenším bratislavským mestským častiam dávať časť peňazí zo svojho rozpočtu. Nový návrh tzv. solidarity novinárom začiatkom novembra predstavil Ivo Nesrovnal. Po novom by tak sumu 1,95 milióna eur ročne nemali siedmim malým mestským častiam dávať veľké mestské časti, ale mesto.

Rokovania štvrtkového i piatkového zasadnutia zastupiteľstva sa začínajú o 8.30 hod. v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X