Meteorológovia opäť varujú pred horúčavami, teploty dosiahnu 37 stupňov Celzia

Pocasie teplo predpoved horuco
Foto: ilustračné, GettyImages

Teploty vystúpia viac, ako je bežné, dávajte preto pozor na seba aj svojich blízkych. Väčšiu pozornosť by ste mali venovať slabším skupinám ako deti, seniori a tehotné ženy, tiež chráňte aj vaše domáce zvieratá.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na utorok 16. a štvrtok 18. augusta výstrahy až 2. stupňa pred vysokými teplotami. Vo viacerých okresoch Bratislavského kraja môže teplota vystúpiť až na 37 stupňov Celzia. Nebezpečný jav by mal trvať počas všetkých troch dní minimálne od 13.00 do 18.00 hod.

Takto vysoké teploty môžu predstavovať nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov.

Uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ varuje SHMÚ.

Vyhýbajte sa pobytu na priamom slnku, dodržujte pitný režim a obmedzte náročnejšiu fyzickú aktivitu. Počúvajte úrady a riaďte sa ich radami,“ dopĺňa výstrahu aj Meteoalarm.

Počas tak vysokých horúčav odporúča Ministerstvo vnútra dodržiavať pitný režim, vyhýbať sa pobytu na priamom slnku, najmä na poludnie a popoludní. Dôležité je nenechávať deti a zvieratá na priamom slnku, ani v stojacich automobiloch.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk