Meteorológovia varujú Bratislavu a okolie pred búrkami, lejaky môžu spôsobiť záplavy

Policia hasici lupez kradez auta gagarinova podjazd.jpg
Reprofoto: archívne, www.facebook.com

Pre okresy Bratislavského kraja dnes platí výstraha pred vysokými teplotami a zároveň aj pred búrkami.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre Bratislavský kraj výstrahy prvého stupňa pred búrkami aj pred vysokými teplotami.

Ako SHMÚ uvádza na svojej stránke, výstraha pred búrkami platí pre Bratislavu a okolie od pondelka od 12.00 až do utorka 17. augusta do 6.00 hod. Počas búrok môže spadnúť 20 až 40 milimetrov zrážok a môžu byť spojené s vetrom rýchlosti 65 až 85 km/h. Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Pri spomínaných búrkach je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov),“ varujú meteoroglógovia.

Pre okres Senec zároveň platí aj výstraha prvého stupňa pred vysokými teplotami. Tie môžu medzi 13.00 a 18.00 dosiahnuť úroveň 33 až 34 stupňov Celzia.

Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ znie výstraha SHMÚ.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk