Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
nájomné byty, Hviezdoslavovo námestie
ilustračné: SITA
27. apríla 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Metodiku vyplácania kompenzácie pre vlastníkov reštituovaných bytov poslanci neschválili

Bratislavskí mestskí poslanci sa na stredajšom zastupiteľstve zaoberali metodikou vyplácania kompenzácie pre vlastníkov reštituovaných bytov, nakoniec ju však neschválili. K bodu však nebola ani búrlivá diskusia, poslanci neuviedli ani bližšie výhrady.

Hlavné mesto SR má zákonnú povinnosť vyplácať vlastníkom rozdiel medzi trhovým a regulovaným nájomným od 1. januára tohto roka. Metodiku chcelo mesto na to, aby mali podľa čoho postupovať.

Hlavné mesto začalo od januára prijímať od vlastníkov reštituovaných bytov žiadosti o vyplácanie rozdielu medzi trhovým a regulovaným nájomným. Ako informovala Katarína Kohútiková z tlačového oddelenia bratislavského magistrátu, žiadosti, ktoré mestu doručili, sú nejednotné a výšku nároku odôvodňujú rôznorodo. „Z približne tristo doručených žiadostí k trinástim pripojili aj preukázanie výšky nároku znaleckým posudkom, ďalších 22 žiadateľov zaslalo znalecké posudky bez znaleckej pečiatky,“ dodala s tým, že ďalších 180 žiadostí zaslala v mene svojich klientov advokátska kancelária bez údajov o konkrétnej výške požadovanej kompenzácie. Ostatní žiadatelia požadujú vyplácanie kompenzácií iba na základe odhadu podľa údajov z internetu, čo sú ceny nájmov v danej lokalite podľa ponuky realitných kancelárií.

Metodiku vyplácania rozdielu medzi trhovým a regulovaným nájomným vlastníkom reštituovaných bytov vypracovali odborné útvary Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava najmä z dôvodu, že príslušná zákonná úprava je len rámcová a neobsahuje bližšie detaily určenia tohto rozdielu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X