MHD bude počas počas sviatkov jazdiť v upravenom režime, DPB posilní vybrané linky na cintoríny

autobus, MHD
Foto: ilustračné, DPB

Vzhľadom na prerušenie výučby a školské prázdniny upravia tiež premávku MHD na internáty.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) počas jesenných prázdnin a Sviatku všetkých svätých posilní spoje vybraných liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD). Ako informuje hovorca DPB, návštevníkom cintorínov odporúčajú, aby na presun počas predĺženého víkendu využili verejnú dopravu.

V piatok 28. a v pondelok 31. októbra budú linky MHD premávať v režime pracovný deň – školské prázdniny. „Nad rámec toho DPB vypraví linku 130 z Patrónky ku Krematóriu, ktorá bude posilnená nasadením vozidla s väčšou kapacitou,“ uviedol.

Spojenia na cintoríny

Počas jesenných prázdnin od 28. októbra do 1. novembra bude autobusová linka 39, ktorá zabezpečuje spojenie s Martinským cintorínom a Cintorínom Slávičie údolie, premávať v posilnenom intervale a zároveň nahradí linku 31.

Všetky spoje autobusovej linky 80, ktoré premávajú na konečnú zastávku Kapitulský dvor, budú mať v čase medzi 7:00 a 20:00 predĺženú trasu na konečnú zastávku Cintorín Petržalka,“ poznamenal Chlebovec.

DPB je na zabezpečenie prepravnej kapacity vyťažených liniek pripravený operatívne nasadiť záložné vozidlá a posilnia tiež dopravný dispečing.

Školské prázdniny

Vzhľadom na prerušenie výučby a školské prázdniny upravia premávku liniek MHD na bratislavské internáty. Od 27. októbra do 2. novembra nebude vypravený posilový spoj autobusovej linky 87 a študentská linka 184.

V nedeľu 30. októbra nevypravia študentskú linku 131, ktorú namiesto toho vypravia v posledný deň prázdnin, v utorok 1. novembra.

Cestujúcim nočnými spojmi 30. októbra zároveň DPB pripomína zmenu letného času na zimný. „Znamená to, že odchody nočných spojov medzi 02:00 a 03:00 budú vykonané dvakrát,“ dodáva DPB.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk