MHD hlási informácie o Bratislave pre turistov

MHD, autobus
ilustračné: SITA

Bratislava patrí medzi najviac navštevované miesta Slovenska. Dopravný podnik Bratislava sa snaží pomáhať cudzincom s orientáciou v hlavnom meste.

Mnohí Bratislavčania si možno pri jazde MHD neuvedomili, že okrem klasického hlásenia zastávok spoje hlásia aj informácie o tom, čo sa nachádza v okolí. Ide o 24 bodov, ktoré sú hlásené v angličtine. Napríklad na zastávke Most SNP sa turisti dozvedia, že je to blízko k vyhliadkovej veži UFO. Na Zochovej je to zase Bratislavský hrad. Pri jazde cez Trnavské mýto sa dozvedia o možnosti prestupu na autobus, ktorý ich odvezie na letisko.

FOTO: pokus o prekonanie rekordu v počte ľudí v MHD
Foto: Ján Šutý © BratislavaDen.sk

Bratislava Tourist Board sa týmto snaží o skvalitnenie infraštruktúry Bratislavy. Snaží sa aj o zvýšenie záujmu turistov o zaujímavé miesta Bratislavy.

Majiteľ hlasu trénoval výslovnosť

Hlas, ktorý môžu cestujúci počuť, patrí Gavinovi Shoebridgeovi. Ide o 36-ročného obyvateľa nového Zélandu, ktorý prišiel na Slovensko kvôli láske.  Správnu výslovnosť musel trénovať niekoľko hodín, až potom urobili nahrávky, ktoré dnes Bratislavčania a turisti počujú.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk