MHD patrí v Bratislave stále k najrýchlejším spôsobom prepravy, koncom marca končí na Gagarinovej bezplatná preprava

doprava, mhd
Foto: ilustračné, DPB

Mesto upozornilo na ukončenie bezplatnej prepravy v úseku Gagarinovej ulice, zároveň podotklo, že preprava pomocou MHD patrí v hlavnom meste SR stále k najrýchlejším spôsobom prepravy. 

Bratislava má za sebou prvých šesť týždňov od času, kedy sa spustili rozsiahle dopravné uzávierky v hlavnom mesto SR. Ako uvádza magistrát, za tento čas neprišlo k predpokladanému kolapsu a mestská hromadná doprava sa stala v kritickom úseku na Gagarinovej ulici najrýchlejším spôsobom dopravy. Dopomohol k tomu aj vyhradený pruh, vďaka ktorému výrazne skrátila svoju jazdnú dobu aj oproti obdobiu pred uzáverami.

„V nastávajúcom období upravíme vodorovné dopravné značenie na Gagarinovej ulici tak, že potlačíme viditeľnosť pôvodného značenia, aby nepôsobilo na vodičov mätúco. Rovnako budú zväčšené aj nastriekané piktogramy vyznačujúce pruhy pre verejnú dopravu na Gagarinovej ulici. Vieme, že vodiči a cestujúci v MHD z Petržalky do Ružinova v rannej špičke čelia rozsiahlej zápche na prejazde cez Prístavný most na Bajkalskú ulicu. Už v najbližších dňoch preto príde k zmene vodorovného dopravného značenia na zjazde z Prístavného mosta na Bajkalskú ulicu,“ uviedol hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Ako pokračovalo mesto, uvedeným značením sa oddelia autá, ktoré prichádzajú zo smeru Trnava, od vozidiel pripájajúcich sa z Petržalky (vrátane vozidiel MHD). Stane sa tak z dôvodu, aby zaraďovanie vozidiel na Bajkalskú bolo plynulejšie.

„Pokiaľ ani týmto opatrením nepríde k zrýchleniu liniek 98, 96 a 196 v rannej špičke, uvažujeme o pretrasovaní týchto liniek cez Most Apollo. Pretrasovaním by síce prišlo k horšej obsluhe zastávky Prístavný most a o niekoľko minút dlhšej jazdnej dobe počas dňa, ale cestujúci v rannej špičke by podľa dostupných dát prešli úsekom medzi Dolnozemskou a križovatkou Bajkalská / Prievozská dvojnásobne rýchlejšie,“ spresnilo hlavné mesto SR Bratislava.

Mesto zároveň pripomenulo, že 31. marca končí prechodné obdobie, v ktorom MHD linky 201, 202, 212, 75 a X72 v úsekoch Gagarinovej ulice jazdia bezplatne a rovnako sa končí aj zľava na týždenný cestovný lístok, ktorý si cestujúci zakúpili cez aplikáciu IDS BK.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk