MHD vo Vrakuni čakajú veľké zmeny, DPB zlepšuje spojenia s centrom Bratislavy

Dopravny podnik bratislava vrakuna podunajske biskupice autobus mhd.jpg

Kvalitné spojenie Ružinova s Vrakuňou a Podunajskými Biskupicami po novom zabezpečí zmenená linka 78.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) zlepšuje spojenie Vrakune a Podunajských Biskupíc s centrom Bratislavy.

Pre časté dopravné komplikácie v týchto mestských častiach a zvýšený záujem cestujúcich upravuje DPB od 1. septembra trasy a cestovné poriadky liniek 65, 78, 79 a 87,“ informoval v tlačovej správe hovorca DPB Martin Chlebovec.

Kvalitné spojenie Ružinova s Vrakuňou a Podunajskými Biskupicami po novom zabezpečí zmenená linka 78.

Častejšie spoje

Linka 78 bude cez pracovné dni premávať po súčasnej trase (Stanica Podunajské Biskupice – Vrakuňa – Ružinov – Nové SND), posilnená vloženými spojmi v úseku Stanica Podunajské Biskupice – Vrakuňa – Astronomická, vďaka čomu bude z Vrakune premávať častejšie (každých päť minút v rannej, resp. každých sedem až osem minút v odpoludňajšej špičke).

Zároveň DPB zavádza na tejto linke víkendovú prevádzku v úseku Stanica Podunajské Biskupice – Vrakuňa – Astronomická, kde jej spoje budú nadväzovať na električky smerom do centra,“ vysvetlil hovorca.

Menej dopravných kolón

Aby časté dopravné kolóny menej ovplyvňovali prevádzku hromadnej dopravy upravuje DPB aj trasy liniek 79 a 87.

Linka 87 bude od septembra premávať z Ovsišťa po zastávku Toryská a odtiaľ na novú konečnú zastávku Bodvianska na Železničnej ulici vo Vrakuni.

Linka 79, ktorá pri intervale 60 minút náhodne meškala aj viac ako 30 minút, bude premávať v úseku Stanica Podunajské Biskupice – Lieskovec – Topoľové,“ skonštatoval Chlebovec.

Regionálne autobusy

Obsluhu Podunajskej ulice namiesto linky 79 zabezpečia regionálne autobusy liniek 720, 730 a 740.

Tie zastavujú na nových zastávkach, ponúkajú priame spojenie s Mlynskými nivami a platia v nich cestovné lístky IDS BK rovnako ako v MHD. Obsluhu ostatných skrátených úsekov liniek 79 a 87 prevezme posilnená linka 78.

Záujem sa zvyšuje

DPB reaguje na zvyšujúci sa záujem cestujúcich o linku 65, ktorá spája Dolné hony s Avion Shopping Parkom, Zlatými pieskami, Vajnormi a Račou.

Počas pracovných dní preto posilňuje intervaly, vďaka čomu bude napríklad v rannej špičke jazdiť každých 10 minút. Počet spojov sa vo vybraných častiach dňa zvýši dokonca na dvojnásobok,“ uviedol hovorca DPB.

Upravené budú aj cestovné poriadky liniek 67 a 70, aby boli skoordinované s ostatnými spojmi. Linka 70, ktorá doteraz jazdila raz za dvadsať minút, dostane zlepšený pätnásť minútový interval.

Vyše štyridsaťtisíc obyvateľov tejto časti Bratislavy nevyhnutne potrebuje rýchle a spoľahlivé spojenie s centrom. Do budúcna plánujeme nasadiť na linku 201, ktorá spája Vrakuňu s Hlavnou stanicou Bratislava, nové trojčlánkové megatrolejbusy. Tie budú vďaka svojej kapacite suplovať električkovú dopravu do vybudovania predpokladanej novej trate,“ uzavrel predseda predstavenstva DPB Martin Rybanský.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk