Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dopravny podnik bratislava vrakuna podunajske biskupice autobus mhd.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com

MHD vo Vrakuni čakajú veľké zmeny, DPB zlepšuje spojenia s centrom Bratislavy

Kvalitné spojenie Ružinova s Vrakuňou a Podunajskými Biskupicami po novom zabezpečí zmenená linka 78.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) zlepšuje spojenie Vrakune a Podunajských Biskupíc s centrom Bratislavy.

Pre časté dopravné komplikácie v týchto mestských častiach a zvýšený záujem cestujúcich upravuje DPB od 1. septembra trasy a cestovné poriadky liniek 65, 78, 79 a 87,“ informoval v tlačovej správe hovorca DPB Martin Chlebovec.

Kvalitné spojenie Ružinova s Vrakuňou a Podunajskými Biskupicami po novom zabezpečí zmenená linka 78.

Častejšie spoje

Linka 78 bude cez pracovné dni premávať po súčasnej trase (Stanica Podunajské Biskupice – Vrakuňa – Ružinov – Nové SND), posilnená vloženými spojmi v úseku Stanica Podunajské Biskupice – Vrakuňa – Astronomická, vďaka čomu bude z Vrakune premávať častejšie (každých päť minút v rannej, resp. každých sedem až osem minút v odpoludňajšej špičke).

Zároveň DPB zavádza na tejto linke víkendovú prevádzku v úseku Stanica Podunajské Biskupice – Vrakuňa – Astronomická, kde jej spoje budú nadväzovať na električky smerom do centra,“ vysvetlil hovorca.

Menej dopravných kolón

Aby časté dopravné kolóny menej ovplyvňovali prevádzku hromadnej dopravy upravuje DPB aj trasy liniek 79 a 87.

Linka 87 bude od septembra premávať z Ovsišťa po zastávku Toryská a odtiaľ na novú konečnú zastávku Bodvianska na Železničnej ulici vo Vrakuni.

Linka 79, ktorá pri intervale 60 minút náhodne meškala aj viac ako 30 minút, bude premávať v úseku Stanica Podunajské Biskupice – Lieskovec – Topoľové,“ skonštatoval Chlebovec.

Regionálne autobusy

Obsluhu Podunajskej ulice namiesto linky 79 zabezpečia regionálne autobusy liniek 720, 730 a 740.

Tie zastavujú na nových zastávkach, ponúkajú priame spojenie s Mlynskými nivami a platia v nich cestovné lístky IDS BK rovnako ako v MHD. Obsluhu ostatných skrátených úsekov liniek 79 a 87 prevezme posilnená linka 78.

Záujem sa zvyšuje

DPB reaguje na zvyšujúci sa záujem cestujúcich o linku 65, ktorá spája Dolné hony s Avion Shopping Parkom, Zlatými pieskami, Vajnormi a Račou.

Počas pracovných dní preto posilňuje intervaly, vďaka čomu bude napríklad v rannej špičke jazdiť každých 10 minút. Počet spojov sa vo vybraných častiach dňa zvýši dokonca na dvojnásobok,“ uviedol hovorca DPB.

Upravené budú aj cestovné poriadky liniek 67 a 70, aby boli skoordinované s ostatnými spojmi. Linka 70, ktorá doteraz jazdila raz za dvadsať minút, dostane zlepšený pätnásť minútový interval.

Vyše štyridsaťtisíc obyvateľov tejto časti Bratislavy nevyhnutne potrebuje rýchle a spoľahlivé spojenie s centrom. Do budúcna plánujeme nasadiť na linku 201, ktorá spája Vrakuňu s Hlavnou stanicou Bratislava, nové trojčlánkové megatrolejbusy. Tie budú vďaka svojej kapacite suplovať električkovú dopravu do vybudovania predpokladanej novej trate,“ uzavrel predseda predstavenstva DPB Martin Rybanský.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X