MIB vyhlásil architektonicko-urbanistickú súťaž na obnovu Námestia SNP a Kamenného námestia

Námestie SNP Bratislava
Foto: ilustračné, SITA/Monika Zaťková

Tieto priestory sa nachádzajú v centre mesta v pamiatkovej zóne, ale zároveň sú aj dôležitým prestupným uzlom pre bratislavskú hromadnú dopravu.

Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) vyhlásil architektonicko-urbanistickú súťaž na obnovu Námestia SNP a Kamenného námestia. Informoval o tom hovorca Bratislavy Peter Bubla v tlačovej správe. Záujemcovia sa môžu do súťaže prihlásiť do 17. januára 2020 predložením podkladov.

Dlhodobo hovorím, že v Bratislave máme voči verejnému priestoru veľký dlh,“ uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo s tým, že cieľom tejto architektonicko-urbanistickej súťaže bude opraviť verejný priestor na Námestí SNP, Klobučníckej ulici, Treskoňovej ulici a Kamennom námestí.

Tieto priestory sa nachádzajú v centre mesta v pamiatkovej zóne, ale zároveň sú aj dôležitým prestupným uzlom pre bratislavskú hromadnú dopravu.

Návrhy a spolupráca

Komisia skladajúca sa z odborníkov vyberie v prvom kole štyri tímy, ktoré sa na základe predložených podkladov budú javiť ako najspôsobilejšie pre spracovanie návrhu.

Na úvodnej verejnej konferencii, ktorú predpokladáme v marci 2020, im bude predstavené územie a aktuálna diskusia v témach, ktoré považujeme za najpodstatnejšie,“ vysvetlil Bubla s tým, že na prelome apríla a mája 2020 predpokladajú predstavenie koncepcií komisii a expertom.

Po diskusii budú môcť prihlásení záujemcovia dopracovať svoje návrhy a následne predložia cenové ponuky. S víťazom súťaže uzatvorí magistrát zmluvu, ktorej „predmetom bude ďalšia práca na návrhu v nadväzujúcich projektových stupňoch,“ vysvetlil Bubla.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk