Michał Tokaj Trio vystúpi 1. marca v Bratislave

michal

Vstup na koncert, na ktorom skupina predstaví album The Sign (2014), je bezplatný.

Poľské zoskupenie Michał Tokaj Trio vystúpi 1. marca v Komornom štúdiu RTVS v Bratislave. Formácia, ktorú tvoria Michał Tokaj, Michał Barański a Łukasz Żyta, predstaví návštevníkom a návštevníčkam skladby z albumu s názvom The Sign (2014). Vstup na podujatie je zdarma.

Spomínaná nahrávka je reflexiou udalostí a zážitkov z posledného desaťročia koncertovania poľského hudobníka. „Nerád veci urýchľujem, domnievam sa, že všetko potrebuje svoj čas. Je to podobné ako s vínom, niekomu chutí beaujolais, ale ja v ňom nič pre seba nenachádzam,“ povedal Tokaj, ktorý si podľa vlastných slov výborne rozumie so spoluhráčmi. „Za komfort považujem to, že mám vôbec možnosť stáleho tria. V jednotnej zostave totiž dochádza medzi hudobníkmi k inému druhu porozumenia a mimo zmyslového vnímania. Nemusíme si hovoriť, čo ideme hrať, ale reagujeme na gestá, zvuky, mimiku,“ vysvetlil klavirista.

Michał Tokaj sa narodil v roku 1974 vo Varšave. Za sebou má spoluprácu so speváčkou Agou Zaryan, spevákom Grzegorzom Karnasom, trubkárom Tomaszom Stańkom či saxofonistom Piotrom Baronom. V Česku je známy vďaka pôsobeniu v kvintete kontrabasistu Jaromíra Honzáka, s ktorým v roku 2009 vydal album Little Things.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk