Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Talin_pentagon_vrakuna.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
11. mája 2017 Správy BratislavaKrimi Bratislava od BratislavaDen.skVS, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Miestne zastupiteľstvo rokuje o policajnej stanici vedľa Pentagonu

Pre známy objekt Pentagon vo Vrakuni plánujú postaviť policajnú stanicu tesne v jeho blízkosti. Tá podľa informácií bude mať svoje sídlo v bývalom kultúrnom dome Talin, ktorý je aktuálne útočiskom prostitúcie, narkomanov a sociálne odkázaných obyvateľov.

Starosta Vrakune predložil ako mestský poslanec do aprílového mestského zastupiteľstva návrh na riešenie nepriaznivej situácie v Pentagone. Ide o zriadenie dočasnej stanice pre mestskú políciu so zabezpečením 24-hodinovej služby. V máji budú mať poslanci na programe návrh na zriadenie tejto špecializovanej jednotky. V roku 2016 bola vypracovaná žiadosť o prevod vlastníctva budovy bývalého kultúrneho strediska Talin Ministerstvu vnútra SR za účelom zriadenia policajnej stanice.

Pentagon_talin_vrakuna.jpg
google.maps.com

Lokalita Pentagonu je dlhodobým problémom mestskej časti. Neprispôsobivá komunita ľudí žijúcich v bytových jednotkám komplikuje život predovšetkým slušným ľudom, ktorí v bytovom dome žijú. Kritické sú vchody číslo 40 a 42, kde sa koncentruje najviac narkomanov a neplatičov. Podľa miestneho úradu je nevyhnutné pristúpiť k efektívnym riešeniam a opatreniam za účelom ochrany obyvateľov celej Vrakune. O jednom z dlhodobých riešení ste sa mohli dočítať TU.

Narkomania_pentagon.jpg
ilustračné: commons.wikimedia.org

Lokalita je známa predovšetkým predajom drog a ich výrobou. To následne spôsobuje, že v sa v okolí zdržujú drogovo závislé osoby z celej Bratislavy a prípadného okolia. Najhoršie je podľa výpovedí obdobie leta, kedy je rušenie verejného poriadku ešte väčšie. Podľa štatistík v roku 2012 bolo zaznamenaných 130 trestných činov, z toho až 81 malo súvislosť s drogovou činnosťou. V roku 2013 je zaznamenaných 71 trestných činov, z ktorých 46 súviselo s drogami. V roku 2015 predviedli 410 ľudí a zaznamenaných vyše 500 výjazdov polície.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X