Miestne zastupiteľstvo v Dúbravke bude prvýkrát online

dúbravka

Zasadnutie miestneho zastupiteľstva bratislavskej mestskej časti Dúbravka budú v utorok prvýkrát vysielať online.

Ako informovala Lucia Marcinatova z kancelárie starostu Dúbravky, zmenou je aj to, že zasadnutie sa nezačne ráno, ale o druhej popoludní. Starosta Dúbravky Martin Zaťovič chce, aby ho mohlo sledovať čo najviac ľudí.

Podľa Marcinatovej, online vysielanie je jedným z krokov približovania samosprávy Dúbravčanom. Ďalším plánom nového vedenia mestskej časti je aj zmena súčasnej oficiálnej webovej stránky Dúbravky. V rebríčku transparentnosti samospráv, ktorý zostavila v roku 2014 organizácia Transparency International Slovensko, bola Dúbravka na 83. mieste. Organizácia hodnotila prístup k informáciám, účasť verejnosti na rozhodovaní, verejné obstarávanie a zabezpečovanie služieb, oblasť predaja a prenájmu majetku. Zamerali sa aj na rozpočet, dotácie a granty, oblasť bytov a sociálnych zariadení, personálnu politiku, oblasť etiky a konflikt záujmov. „Chceme, teda pokúsime sa, to zmeniť a dostať Dúbravku vyššie,“ hovorí starosta Zaťovič.

Vysielanie zo zastupiteľstva môžu ľudia sledovať na http://www.dubravskatv.sk/cms/miestne-zastupitelstvo-mestskej-casti-bratislava-dubravka-nazivo

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk