Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Miestne zastupiteľstvo Petržalka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj: petrzalka.sk
27. marca 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skpetrzalka.sk Diskusia()

Miestni poslanci na utorňajšom zasadnutí schválili stanovisko k centrálnej rozvojovej osi Petržalky

Ako informoval Miestny úrad Petržalka, poslanci na svojom zasadnutí, ktoré sa konalo v utorok 26. marca 2019, schválili stanovisko mestskej časti k urbanistickej štúdii Riešenie centrálnej rozvojovej osi Petržalky. Návrh pritom predložil samotný starosta Ján Hrčka.

Hlavnými zásadami sú tieto:

  • Požadujeme zachovanie väčšieho počtu nezastaviteľných (zelených) plôch v návrhu a vytvorenie „Central parku“ – dostatočne širokého severo-južného líniového parku.
  • Novú zástavbu v riešenom území požadujeme výhradne riešiť ako funkciu: Občianska vybavenosť (najmä zariadenia školstva, zdravotníctva, sociálnej starostlivosti, kultúry, verejného stravovania, služieb, obchodu, športu, telovýchovy a voľného času).
  • Požadujeme, aby navrhované objekty v blízkosti existujúcej zástavby mali neprekročiteľnú výšku budov limitovanú do výšky prvého obytného podlažia existujúcej susednej zástavby.
  • Akceptovať zásadu, že za každé zabraté povrchové parkovacie miesto v návrhu zabezpečiť vytvorenie nového parkovacieho miesta a pri výpočte počtu nových parkovacích miest akceptovať platnú normu.
  • Nevytvárať nové povrchové parkoviská na dnes zelených plochách.

Ako dodala bratislavská mestská časť Petržalka, teraz už bude na hlavnom meste SR, aby tieto pripomienky mestskej časti v ďalšom procese zohľadnilo a tiež konzultovalo. Takto by malo spoločne prísť k optimálnemu urbanistickému riešeniu centrálnej rozvojovej osi Petržalky.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X