Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
invalidný vozík, postihnutý, vozíčkar
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
20. marca 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk Diskusia()

Miestny úrad Karlova Ves hľadá asistentov pre zdravotne znevýhodnených. Vieme, koľko eur dostane asistent za hodinu

Mestská časť Karlova Ves hľadá asistentov, ktorí sa budú venovať zdravotne znevýhodneným. Ako uvádza Karlova Ves na webe, v tejto lokalite sa nachádza množstvo ľudí, ktorí majú nejaké postihnutie, či už telesné alebo mentálne, a potrebujú pomoc napriek tomu, že žijú aktívny život.

Ako ďalej uviedla Karlova Ves, človeku, ktorý má isté znevýhodnenie, môže pri prekonávaní bariér a zvládaní rôznych činností pomôcť práve osobná asistencia.

„Ako vysvetľuje Hana Štetinová z Oddelenia sociálnych vecí miestneho úradu, vykonávať prácu osobného asistenta nevyžaduje žiadne špeciálne vzdelanie, ale vyžaduje zrelú osobnosť. Asistenta usmerňuje sám človek so špeciálnymi potrebami, prípadne jeho rodičia. Človek so špeciálnymi potrebami platí asistenta z príspevku od úradu práce,“ píše sa na webovej stránke Karlovej Vsi. „Asistent môže byť mladý človek, ale aj aktívny senior, asistenciu možno vykonávať aj popri inom zamestnaní. Práca môže byť vykonávaná na zopár hodín týždenne podľa flexibilnej dohody. Asistent pomáha riešiť bežné činnosti na najrôznejších miestach. Pre niekoho je predĺženou rukou, pre niekoho ochranou, pre iného očami, sluchom, poradcom, oporou, povzbudením. Jednoducho je to práca pre ľudí s dobrým srdcom,“ dodala Hana Štetinová.

Podľa informácií, ktoré zverejnila Karlova Ves, o osobnej asistencii sa záujemcovia môžu viac dozvedieť na stránke Úradu práce sociálnych vecí a rodiny. Od júna minulého roka dostáva žiadateľ na asistenciu 3,82 eur na hodinu, tie sa vyplácajú asistentovi. Podstatnou informáciou je aj to, že štát zároveň asistentovi platí zdravotné poistenie a poskytuje mu aj ďalšie výhody.

„Dôležité je, aby sa stretli tí správni ľudia. Preto sociálni pracovníci miestneho úradu privítajú osobné stretnutie s občanmi, ktorí by radi pracovali ako osobní asistenti. Veríme, že takto vznikne v Karlovej Vsi databáza osobných asistentov, komunita ľudí, ktorým budeme vedieť poskytnúť podporu formou vzdelávacích, supervíznych a konzultačných skupín,“ uzavrela Hana Štetinová.

Ako dodala záverom Karlova Ves, osobné stretnutie záujemcu o prácu asistenta so sociálnymi pracovníkmi si treba vopred dohodnúť, a to na telefónnom čísle 0940 637 150, prípadne emailom na adrese [email protected]

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X