Miesto šéfa dopravy na magistráte je stále voľné, náhradu za Kratochvílovú ešte nenašli

dopravná zápcha
ilustračné: SITA

Hlavné mesto Bratislava zatiaľ nemá náhradu za bývalú hlavnú dopravnú inžinierku Bratislavy Tatianu Kratochvílovú. Tá z radnice odišla po vzájomnej dohode s vedením mesta začiatkom decembra minulého roka.

„Náhradu hľadáme veľmi intenzívne. Snažíme sa nájsť ľudí, ktorí by boli vhodní pre túto pozíciu a keď ich budeme mať, potom sa rozhodneme,“ hovorí primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Oddelenie dopravy na bratislavskom magistráte podľa primátora Nesrovnala však naďalej funguje, jeho vedením je v súčasnosti poverená jedna z pracovníčok oddelenia.

„Funkciu chcem obsadiť čo najskôr, ten človek nám tu chýba,“ dodal primátor Nesrovnal s tým, že nový človek už po novom nebude zastávať funkciu hlavného dopravného inžiniera, ale stane sa riaditeľom sekcie dopravy.

Vo funkcii hlavnej dopravnej inžinierky Bratislavy pôsobila Tatiana Kratochvílová od februára 2015, keď na poste nahradila Tibora Schlossera. Kratochvílová z radnice odišla dohodou po desaťmesačnom pôsobení, jej odchod z funkcie radnica oznámila začiatkom decembra minulého roka. Vedenie hlavného mesta dôvody Kratochvílovej odchodu nespresnilo, podľa primátora Nesrovnala sa dohodli, že podrobnosti nebudú verejne komentovať. Samotná Kratochvílová krátko pred Vianocami uviedla v rozhovore pre Denník N, že pri svojej práci necítila podporu a zázemie pri rozhodovaní.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk