Mika poprial Vallovi dobrý vietor, smerovanie a veľa síl na to, aby mal energiu viesť Bratislavu najlepšie

VOĽBY: Centrála Václava Miku
Kandidát na post primátora mesta Bratislava Václav Mika (vpravo) vo svojej centrále počas brífingu po predbežžných výsledkoch komunálnych volieb 2018. Bratislava, 11. november 2018. Foto: SITA/Braòo Bibel

Podľa predbežných výsledkov zverejnených na stránke Štatistického úradu SR sa Mika nachádza na druhom mieste.

Kandidát na primátora Bratislavy Václav Mika praje zatiaľ neoficiálnemu víťazovi volieb v hlavnom meste Matúšovi Vallovi dobré smerovanie, dobrý vietor a veľa síl na to, aby mal energiu viesť Bratislavu najlepšie, ako môže.

Podľa predbežných výsledkov zverejnených na stránke Štatistického úradu SR sa Mika nachádza na druhom mieste.

Ako ďalej dodal, chce sa poďakovať všetkým voličom, ktorí mu dali dôveru. „Pre mňa to je veľké posilnenie v tom, že to bola pre mňa úplne nová misia, bola to pre mňa nová životná energia, ale aj veľký záväzok a ten záväzok si so sebou berie nový víťaz volieb,“ uviedol ďalej pred prítomnými novinármi Mika. Novému primátorovi tiež poprial, aby mesto malo niekoho, kto mu bude pomáhať. Václav Mika sa v najbližšej budúcnosti bude venovať svoje rodine.

Štatistický úrad SR ďalej na svojej stránke uvádza, že na prvom mieste sa predbežne nachádza architekt Matúš Vallo (Team Vallo, Progresívne Slovensko, SPOLU – občianska demokracia), druhým je už spomínaný Václav Mika (nezávislý), na treťom mieste je predbežne dosluhujúci primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal (nezávislý), štvrtým je starosta bratislavských Vajnôr Ján Mrva (OĽANO, SaS, KDH, SME RODINA – Boris Kollár, NOVA, OKS, Zmena zdola) a piatou je dosluhujúca viceprimátorka Bratislavy Iveta Plšeková (nezávislá).

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk