Milan Kňažko získal prvý Pamätný list starostu Starého Mesta

Milan Kňažko
SITA

Ocenenie mu dnes pri príležitosti hercových nedávnych 70. narodením odovzdal staromestský starosta Radoslav Števčík. Pamätným listom oceňuje starosta osobnosti, ktoré sa zaslúžili o rozvoj a prezentáciu mestskej časti Staré Mesto.

Pamätný list starostu Starého Mesta dnes mestská časť odovzdávala vôbec po prvýkrát. Ocenenie si herec Milan Kňažko prevzal osobne z rúk starostu Števčíka na dnešnom rokovaní staromestského zastupiteľstva.

Je mi veľkou cťou, že ho môžem odovzdať Milanovi Kňažkovi za úspechy v kultúre a presadzovanie demokracie, za občianske postoje a za výnimočnú reprezentáciu Slovenska, Bratislavy i jej Starého Mesta,“ povedal starosta Števčík pri odovzdávaní ocenenia.

Milan Kňažko je za ocenenie vďačný. „Ďakujem vám úprimne, že ste si na mňa spomenuli a som rád, že môžem ďalej pracovať a stretávať sa s ľuďmi,“ povedal Kňažko pred miestnymi poslancami. Spomenul si tiež na to, ako vyrastal na Mikulášskej ulici v Bratislave.

No tá Bratislava je už len v mojich spomienkach a na starých pohľadniciach,“ spomínal Kňažko. Poslancom staromestského zastupiteľstva preto poprial, aby robili dobré rozhodnutia. „Prajem vám, aby ste robili dobré rozhodnutia, aby ste sa k Starému Mestu správali tak, aby ho ostalo čo najviac aj do budúcnosti,“ dodal herec, ktorý koncom augusta oslávil svoje 70. narodeniny.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk