Milan Sládek sa pri príležitosti svojho životného jubilea vráti do Ružinova

Milan Sládek
SITA

Svetoznámy mím, držiteľ mnohých slovenských a zahraničných ocenení, choreograf a pedagóg Milan Sládek pri príležitosti svojho životného jubilea 80. narodenín zavíta do Ružinova.

Mestská časť a Cultus Ružinov pozývajú všetkých Ružinovčanov na v poradí už tretí ročník podujatia Legendy Ružinova, na ktorom sa v minulosti zúčastnili ako hostia Jožo Ráž či známy hudobník Peci Uherčík. Hlavným cieľom podujatia je vzdať hold legendám, ktoré v Ružinove pôsobili alebo pôsobia.

Tohtoročné podujatie Legendy Ružinova bude patriť maestrovi pantomímy Milanovi Sládkovi ktorý v Ružinove niekoľko rokov žil, hrával, skúšal a aj organizoval festival v DK Ružinov. Mím svetového významu, ktorý ovplyvnil tento žáner tak ako nikto iný, autor hier, režisér, riaditeľ divadla a organizátor festivalov, pedagóg a výtvarník, človek divadla par excellence. Jeho život ovplyvňovalo neustále hľadanie nových možností tohto najstaršieho divadelného umenia. So svojimi predstaveniami navštívil 53 krajín a vytvoril 44 inscenácií. V roku 1998 dostal cenu Ministra kultúry SR za vynikajúcu dlhoročnú prácu a osobný prínos pre slovenskú kultúru a umenie. V roku 2000 mu prezident Rudolf Schuster udelil cenu Ľudovíta Štúra.

Diváci sa môžu tešiť na životné príbehy, spomienky, ale aj na osobné stretnutie s Milanom Sládkom a to 22. apríla o 19. hodine v Spoločenskom dome Nivy na Súťažnej 18. Moderátorom tohto unikátneho večera bude Roman Bomboš.

Vstupenky na podujatie Legendy Ružinova si môže zadarmo vyzdvihnúť každý obyvateľ s trvalým bydliskom v Ružinove u informátora v DK Ružinov a SD Nivy od 3. apríla.

Legendy ruzinova sladek.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk