Milovníci behu si v Bratislave vyskúšajú nový bežecký šport, ktorý má pomáhať aj prírode. Pozrite sa, o čo ide

plogging-beh-bratislava-podujatie-priroda-gettyimages.jpg
Zdroj: GettyImages

Záujemcovia sú pozvaní na Tyršovo nábrežie, kde sa v nedeľu 24. marca o 10.00 hod. uskutoční plogging beh.

Milovníci behu si môžu prvýkrát v Bratislave vyskúšať nový bežecký šport plogging. Ide o kombináciu behu a zbierania odpadkov. Bratislavský Marathon team pozýva záujemcov na Tyršovo nábrežie, kde sa uskutoční už v túto nedeľu 24. marca o 10.00 hod. plogging beh. Je to sprievodná bežecká akcia, ktorá sa bude konať dva týždne pred bratislavským ČSOB maratónom. Informoval o tom na tlačovej besede hlavný organizátor bratislavského maratónu Jozef Pukalovič.

Trasa prvého bratislavského plogging behu bude na nábreží Dunaja na petržalskej strane. Začne sa na Tyršovom nábreží a bude pokračovať k južnej hranici Petržalky. Dĺžka trasy by mala byť približne šesť až osem kilometrov. Hygienické rukavice, vrecia na odpadky a následný odvoz odpadu zabezpečí bratislavská mestská organizácia Odvoz a likvidácia odpadu (OLO).

Plogging je nový šport, ktorý spája behanie a zbieranie odpadkov. Vznikol v roku 2016 a vymyslel ho 57-ročný Švéd a environmentalista Erik Ahlström. Zo Švédska sa rozšíril do sveta a je prospešný nielen pre samotného bežca, ale aj pre životné prostredie. Názov pochádza zo slov jogging a plocka upp, čo po švédsky znamená zdvihnúť.

Bežci si so sebou zoberú vrecia na odpadky, a keď nejaké na zemi zbadajú, tak ich zodvihnú. Takže okrem samotného behu musia bežci urobiť aj zopár drepov alebo meniť rýchlosť behu, čo zvýši v konečnom dôsledku efektivitu ich behania.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk