Mimoriadna situácia v Petržalke: Sad Janka Kráľa je pod vodou, čo sa deje?

Sad Janka Kráľa pod vodou
Foto: Facebook/ Petržalka

Miestni obyvatelia hlásili výpadky tečúcej vody vo svojich domácnostiach. Na nejakú dobu bola zatvorená aj plaváreň v Petržalke.

Obyvatelia, ktorí sa vybrali v nedeľu 12. marca na prechádzku do Sadu Janka Kráľa, ostali v nemom úžase. Časť parku bola pod vodou, ktorá zaplavila chodníky i zeleň. Niektoré petržalské domácnosti nemali tečúcu vodu.

Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, dôvodom je rozsiahla porucha vodovodných potrubí vedúcich z vodného zdroja Pečniansky les smerom do Petržalky. „Petržalský Balaton,“ opísal stručne situáciu v parku pán Ivan.

Bratislavská vodárenská spoločnosť aktuálne pracuje na odstránení poruchy. Vodári menia smer prúdenia vody a domácnosti zásobujú vodou pomocou iných potrubí. Ak si všimnete iné sfarbenie vody, nemusíte mať obavy – je zdravotne nezávadná.

Petržalská plaváreň bola pre poruchu zatvorená, aktuálne ju však už môžu návštevníci plne využívať. Na niektorých uliciach už ide voda a má svoju pôvodnú farbu, napríklad na Znievskej a Lietavskej ulici.

Vodiči od pondelka 13. marca neprejdú Viedenskou cestou od úrovne Mosta SNP. Hasiči budú totiž stále odčerpávat vodu z parku. Bratislavská polícia žiada vodičov o využitie alternatívnych trás.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk