Mimoriadna situácia v rafinérii Slovnaft: Čo spôsobilo spaľovanie na horákoch a zvýšený hluk?

Slovnaft_039d94_md.jpg

V Slovnafte pokračujú vo vykonávaní zabezpečovacích prác a postupnom obnovovaní výroby.

Bratislavská mestská časť Vrakuňa upozorňuje na mimoriadnu situáciu v rafinérii Slovnaft. „Chceli by sme vás informovať, že v dôsledku výpadku elektriny bolo nutné v rafinérii Slovnaft odstaviť viacero výrobných jednotiek,“ uvádza samospráva na sociálnej sieti.

Odstavenie sprevádza spaľovanie na všetkých poľných horákoch a zvýšená hladina hluku. „Na odstránení poruchy sa pracuje. Všetky procesy sú riadené a bezpečné,“ dodáva mestská časť.

O mimoriadnej situácii informoval aj starosta Podunajských Biskupíc Roman Lamoš. „Možno ste si viacerí všimli, že z horákov v Slovnafte dnes stúpajú väčšie plamene a dym ako bežne. Okamžite som sa s skontaktoval s vedením rafinérie, ktoré ma informovalo, že ide o riadený a bezpečný proces a majú situáciu pod kontrolou,“ uviedol starosta.

K situácii sa vyjadrila aj Tatiana Novotná z komunikačného oddelenia spoločnosti Slovnaft. „V dôsledku výpadku elektriny bolo nutné odstaviť výrobu v rafinérii Slovnaft. Súčasťou bezpečného odstavovania výrobných jednotiek je spaľovanie materiálu na poľných horákoch. Tieto procesy sú riadené a bezpečné, „ uviedla s tým, že aktuálne je dodávka elektriny do rafinérie obnovená a v Slovnafte pokračujú vo vykonávaní zabezpečovacích prác a postupnom obnovovaní výroby.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk