Mimovládne organizácie budú stáť stánky na vianočných trhoch za jedno euro za deň

Hlavné námestie Vianočné trhy 2018
Vianočné trhy na Hlavnom námestí. Foto: BratislavaDeň

Mimovládne neziskové organizácie sa môžu prihlásiť v prípade záujmu o stánok na vianočných trhoch na Hlavnom a Františkánskom námestí.

Mimovládne neziskové organizácie sa môžu v prípade záujmu o stánok na bratislavských vianočných trhoch na Hlavnom a Františkánskom námestí prihlásiť do 11. októbra. Za stánok s veľkosťou 2,2 x 2,2 metra zaplatia neziskovky jedno euro za deň. Uviedol to hovorca Bratislavy Peter Bubla v tlačovej správe.

Stánky pre neziskové organizácie, občianske združenia, nadácie, chránené dielne a podobne budú počas tohtoročných vianočných trhov nielen na Františkánskom, ale aj na Hlavnom námestí. Zapojiť sa môžu s výrobkami prezentujúcimi činnosť charity, ale aj so sortimentom ako nápoje a studená kuchyňa,“ uviedol Bubla s tým, že prihlásené projekty ohodnotí odborná komisia.

Tá bude hodnotiť spoločenský prínos, verejnoprospešnosť, skúsenosti organizácie, originalitu a kreatívnosť nápadu, či propagáciu a vizuálnu identitu stánku, a aktivitu. Záujemcovia sa môžu hlásiť cez elektronickú online prihlášku, ktorú nájdu na webovej stránke bratislavského magistrátu.

Bratislavské vianočné trhy sa tento rok budú konať od 22. novembra do 22. decembra 2019. Koncept vianočných trhov je tento rok zameraný na ekologické, bezpečné, ale i vizuálne atraktívne gastronomické podujatie so sprievodným kultúrnym programom. Iné bude aj usporiadanie stánkov a novinkou bude „zero waste“, čiže snaha znižovať odpad, pričom používať sa budú výlučne vratné poháre a kompostovateľné riady.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk