Minister Lengvarský navštívil nemocnicu Bory, otázka o kúpe podľa neho nepadla

Svet zdravia nemocnica bory aktualne foto zo stavby maj 2021.jpg

Podľa ministra sú však „v hre všetky možnosti“.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský navštívil nemocnicu Bory v Bratislave. Ako vysvetlil, záujem vidieť túto nemocnicu prejavil v rámci vytvárania celkového obrazu. Chcel vidieť, v akom štádiu rozpracovanosti je, aké v nej budú použité technológie, akým spôsobom sa plánuje prevádzka a ako sa budú riešiť pacienti.

Nemocnicu na Boroch považuje Lengvarský za veľmi modernú a je podľa neho urobená tak, aby spĺňala najvyššie štandardy 21. storočia. Otázka o kúpe však podľa jeho slov nepadla. Podľa ministra sú „v hre všetky možnosti“. Na otázku, aký vzťah má k investičnej skupine Penta, ktorá nemocnicu na Boroch stavia, odpovedal, že žiadny.

Buď budú Rázsochy stáť, alebo nebudú. Buď nemocnica Bory pôjde v štátnom, pološtátnom alebo inom režime, veľa možností je v hre,“ zopakoval Lengvarský. Projekt výstavby novej univerzitnej nemocnice na bratislavských Rázsochách podľa neho pokračuje. Otázkou aktuálne je, či bude stačiť 600 lôžok a aká veľká má byť nemocnica. Súťaž na projektovú dokumentáciu sa podľa ministra vyhodnocuje.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk