Ministerka zdravotníctva sa stretla s vedením Neurochirugickej kliniky UNB, rokovali aj o novej technike

Neurochirurgia univerzitna nemocnica bratislava.jpg
Zdroj: www.unb.sk

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská sa vo štvrtok stretla s vedením Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) ako aj s vedením Neurochirurgickej kliniky UNB kvôli technickému vybaveniu.

Ako ministerke zdravotníctva mi vždy ide v prvom rade o kvalitnú zdravotnú starostlivosť o pacienta, ako aj o adekvátne podmienky na prácu pre lekárov a ďalších zdravotníckych pracovníkov,“ povedala šéfka rezortu zdravotníctva. Ministerstvo robí podľa nej všetko preto, aby požadované technické vybavenie bolo dodané čo najskôr.

Generálny riaditeľ Inštitútu zdravotnej politiky rezortu zdravotníctva Martin Smatana zároveň ubezpečil vedenie kliniky o tom, že intenzívne pracujú na dodaní novej prístrojovej techniky. „Úvodom februára by mala mať klinika operačný stôl a v horizonte najbližších mesiacov aj nové neuronavigácie s plným vybavením s elektromagnetickým modulom vrátane plného vybavenia,“ vysvetlil Smatana.

Šéfka rezortu zdravotníctva zároveň zdôraznila, že vedenie kliniky je plne zodpovedné za jej chod a v prípade problémov treba veci riešiť s vedením Univerzitnej nemocnice. Na čele zdravotníckeho zariadenia aj z dôvodu nespokojnosti s rýchlosťou obstarávania novej prístrojovej techniky a zdĺhavosti doručovania nových prístrojov na pracoviská nastala na jeseň minulého roka zmena vtedajšieho vedenia.

Ministerka Kalavská tiež uviedla, že považuje slobodu vo vyjadrovaní za automatickú, a preto nikomu nebráni vyjadriť svoj názor. „Zároveň ale považujem za dôležité, aby sme veci riešili konštruktívne a nestresovali spoločnosť,“ povedala šéfka rezortu zdravotníctva.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk