Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Platobna karta kreditka pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
25. mája 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Ministerstvo dopravy upozorňuje na riziká kúpy lístka na platobnú kartu

Ministerstvo dopravy a výstavby SR upozorňuje na riziko zavedenia možnosti pre cestujúcich kúpiť si predplatný cestovný lístok v mestskej hromadnej doprave (MHD) v Bratislave aj na platobnú kartu.

Ako objasňuje ministerstvo dopravy, cestujúci si totiž môže na bankomatovú kartu nahrať iba cestovný lístok na bratislavské zóny (100+101). Nemôže tento predplatný cestovný lístok využiť v prostriedkoch iných dopravcov v rámci týchto zón, teda nemôže na cestovanie v rámci mesta využiť prímestský autobus alebo vlak.

Ostatní dopravcovia totiž nemajú zariadenia na čítanie bankomatových kariet. Preto „existuje možnosť, že cestujúci začnú vnímať integrovaný dopravný systém ako nespoľahlivý, neprehľadný a zbytočný“, uviedla v reakcii na štvrtkovú tlačovú besedu Dopravného podniku Bratislava hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR Karolína Ducká.

Výzva na spoločný postup

Možnosť kúpiť si predplatný cestovný lístok na bratislavskú MHD na platobnú kartu platí iba vo vozidlách MHD v Bratislave. Cestujúci môžu 7-, 30-, 90- a 365-dňové cestovné lístky pre mestské zóny kúpiť na platobné karty Mastercard a VISA. Pri kontrole vo vozidlách MHD priložia kartu k čítačke revízora. Médiá o tom informovali generálny riaditeľ podniku Milan Urban a generálny riaditeľ Mastercard Miroslav Lukeš. V rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) si však ľudia predplatný lístok zatiaľ kúpiť nemôžu.

Takýto postup rezort dopravy nepovažuje za korektný voči cestujúcim, ktorým to spôsobí nové komplikácie a tiež voči ostatným partnerom, ktorí budú vnímaní ako nepripravení na takýto krok a inovácie. Ministerstvo preto vyzýva na spoločný postup. „V rámci IDS by jednotliví partneri, či už objednávatelia dopravy alebo samotní dopravcovia, mali v maximálnej možnej miere postupovať koordinovane a zavádzanie zmien realizovať najmä v prospech cestujúceho, aby systém fungoval spoločne a v duchu najnovších trendov. Iba týmto prístupom je možné naplniť hlavný zmysel integrovaných dopravných systémov – zvyšovanie atraktivity verejnej osobnej dopravy formou podpory silných stránok jednotlivých druhov dopravy,“ dodalo v stanovisku ministerstvo dopravy.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X