Minulý týždeň muž so zbraňou na stanici, teraz ďalší s mačetou na ulici. Čo to má znamenať?

Muz maceta ohrozovanie policia.jpg

Posledné dni priniesli dramatické udalosti v bratislavských uliciach. Policajti zasahovali proti mužovi s airsoftovou pištoľou na stanici Bratislava – Petržalka a o pár dní neskôr zas proti ďalšiemu ozbrojenému mačetou.

Minulý týždeň bratislavskí policajti zasahovali proti mužovi so zbraňou na stanici. Tento týždeň sa už objavil muž prechádzajúci sa po ulici s mačetou. Obaja tak ohrozovali verejnosť na rôznych miestach mesta.

Prvý incident sa odohral na železničnej stanici Bratislava – Petržalka, kde neznámy muž manipuloval so strelnou zbraňou. Občania okamžite upozornili políciu, ktorá rýchlo zasiahla a muža predviedla na policajné oddelenie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Následne sa ukázalo, že nejde o klasickú strelnú zbraň, ale o airsoftovú pištoľ. Aj keď zbraň nebola skutočná, policajný zásah ukázal vážnosť situácie a potrebu rýchleho zásahu pri podobných incidentoch.

Len o pár dní neskôr boli policajti tretieho bratislavského okresu vyslaní na ulicu Františka Kubu, kde sa mal pohybovať muž ozbrojený mačetou. Podľa oznámení sa muž s mačetou na verejnosti oháňal a manipuloval s ňou spôsobom, ktorý vyvolával obavy.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Policajti rýchlo zasiahli, muža zadržali a predviedli na príslušné policajné oddelenie. Tento prípad bol posudzovaný ako priestupok proti verejnému poriadku podľa zákona č. 372/1990 Zb., ktorý zakazuje nosenie chladných zbraní na verejných miestach s výnimkou určitých situácií.

V tejto súvislosti sa polícia znovu obracia na verejnosť s apelom na zodpovedné správanie. Zároveň vyzvala občanov, aby v prípade, že sú svedkami nevhodného správania alebo manipulácie so zbraňami na verejnosti, bezodkladne oznámili túto skutočnosť na bezplatnom čísle polície 158.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk