Miro Žbirka v Bratislave pokrstil nový album Miro. Krst uzavrel krátkym koncertom

Miro Žbirka
SITA

Slovenský hudobník Miro Žbirka predstavil vo štvrtok večer po krste v Prahe svoj nový album Miro aj v bratislavskom V-klube. V úvode večera Žbirka diváčkam a divákom priblížil videoklipy k piesňam Love Shines, Prišla z Londýna, Fair Play a All My Days, z ktorých väčšinu nakrútil za režijnej asistencie syna Davida.

Album Miro, ktorý hudobník nahral v legendárnom štúdiu Abbey Road, pokrstil textár kapely Cream Pete Brown, ktorý spolu so synom basgitaristu spomínanej formácie Jacka Brucea, klaviristom Malcolmom Bruceom, odohral naživo počas večera i niekoľko vlastných skladieb. Štúdiovku napokon uviedol Pete Brown do života fernetom.

Miro Žbirka
SITA

Za to, že som dokráčal z V Klubu do Abbey Roadu, môžu vlastne moje narodeniny. Keď sme sa s Katkou častejšie objavovali v Londýne, tak som si raz tak povzdychol, že by možno bolo dobré niečo tam aj zložiť alebo nahrať a to si manželka zapamätala a jedného dňa na moje okrúhle narodeniny si vymyslela, že by bolo pre mňa celkom fajn dostať sa do toho štúdia, ktoré som vždy chcel vidieť a eventuálne tam niečo nahrať. A naozaj sa to podarilo. Objavil sa producent Rob Cass, ten mi umožnil vojsť do tohto štúdia po prvý raz, prejsť vrátnicou a naraz som sa objavil v réžii a videl som schody veľmi dobre známe pre mňa z rôznych fotografií a videoklipov a naraz som si uvedomil, že z reproduktorov ide moja skladba. Bol to neuveriteľný zážitok,“ zaspomínal si na svoje začiatky v Abbey Road Žbirka.

Krst hudobník uzavrel krátkym koncertom s hosťami z legendárneho štúdia Robom Cassom a gitaristom Pearseom MacIntyreom. Kapelu v netradičnom zložení doplnili hudobníci Honza Ponocný, Karel Heřman, Aleš Zenkl a Honza Horáček. Formácia zahrala naživo všetky štyri skladby, ktoré v úvode predstavili v podobe videoklipov, a ako prekvapenie zaznel na záver aj cover známeho hitu The Beatles Hey Jude a Žbirkov song Mám rád.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk