Mladá žena chcela skočiť z mosta, pomoc mestskej polície jej zavolali pozorní okoloidúci

Kolaz bratislava pomoc pokus o samovrazdu.jpg

Ženu sa mestským policajtom podarilo upokojiť a poskytnúť jej pomoc. Odovzdali ju napokon aj do starostlivosti záchranárov.

Všímavosť a prosociálnosť nechýbala náhodným okoloidúcim, ktorí zachránili život žene na Moste SNP. Okoloidúci si všimli zvláštne konanie ženy naznačujúce pokus o samovraždu.

Mladá žena podľa slov Mestskej polície Bratislava mala v úmysle skočiť z mosta. Upozornili na ňu hrdinskí okoloidúci, ktorí zavolali mestskú políciu a až do príchodu hliadky sa ju snažili dostať čo najďalej od zábradlia.

Rovnako opatrne a citlivo k nej pristupovali aj policajtky, tie ženu napokon upokojili. Taktiež sa im podarilo ženu dostať do opatery záchranárov, ktorí ju aj za asistencie mestskej polície previezli do nemocnice.

Mestská polícia vyzýva: „Ak sa stanete svedkom podobnej situácie, nebojte sa človeku v núdzi podať pomocnú ruku tak, ako to urobili aj pohotoví ľudia v tomto prípade. Môžete tak zachrániť zdravie a aj život.

Obrátiť sa môžete na Mestskú polícia Bratislava na linke 159 a to nepretržite. V prípade životných problémov, úzkostí alebo keď sa cítite osamotene, slabo, nešťastne, neváhajte a obráťte sa na odborníkov. Napríklad na IPčko prostredníctvom čísla 0800 500 333 alebo ich chatu.

Pomoc pokus o samovrazdu mestska policia 2.jpg
Pomoc pokus o samovrazdu mestska policia.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk