Mladému mužovi hrozí až dvojročný trest za obchodovanie s „viagrou" na predpis

Lieky na potenciu predaj nelegalne krimi policia bratislava.jpg
Ilustračná foto: gettyimages

Neoprávneným zaobchádzaním s liekmi určenými na potenciu a s tým súvisiacim ohrozením zdravia ľudí, sa dopustil 24-ročný muž spáchania trestného činu.

Až dvojročný trest odňatia slobody hrozí 24-ročnému Tomášovi M. z okresu Senec za ohrozovanie zdravia nepovolenými liekmi, liečivami a zdravotníckymi pomôckami.

Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania mal muž prostredníctvom internetového obchodu v priebehu mesiaca apríl 2018, bez riadneho povolenia zakúpiť väčšie množstvo liekov, určených ako náhrada lieku na potenciu. Tie boli určené k ďalšiemu predaju koncovým spotrebiteľom a to aj napriek vedomosti o tom, že uvedené lieky nie sú registrované na území Slovenskej republiky. Zároveň podľa vyjadrenia Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv išlo o lieky s účinnou látkou, ktorá je na Slovensku zaradená ako účinná látka viacerých liekov a je viazaná na lekársky predpis.

Týmto konaním muž neoprávnene zaobchádzal s liekmi a liečivami, pričom zároveň došlo k zvýšeniu nebezpečenstva ohrozenia zdravia ľudí.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk